Pedagogika społeczna: praca opiekuńczo-wychowawcza i środowiskowa

Pedagogika społeczna: praca opiekuńczo-wychowawcza i środowiskowa

Pedagogika społeczna: praca opiekuńczo-wychowawcza i środowiskowa studia - specjalność / ścieżka kształcenia

Pedagogika społeczna: praca opiekuńczo- wychowawcza i środowiskowa to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać szczegółową wiedzę z zakresu metod pracy opiekuńczo- wychowawczej i środowiskowej w zróżnicowanych grupach i społecznościach lokalnych. Studia umożliwiają zaznajomienie się z zagadnieniami aksjologii pracy socjalnej, koncepcji przeciwdziałania wyłączaniu społecznemu, społeczno- pedagogicznych aspektów rewitalizacji, a także międzynarodowej pracy socjalnej.

Pedagogika społeczna: praca opiekuńczo- wychowawcza i środowiskowa to element znacznie większej całości, a zatem osoby wybierające tę ścieżkę studiowania poznają również: społeczne i psychologiczne uwarunkowania procesów wychowawczych, psychologię rozwoju człowieka, biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania, zagadnienia prawa rodzinnego i opiekuńczego, a także metody badań pedagogicznych.

Co po studiach? Absolwenci ścieżki kształcenia o nazwie Pedagogika społeczna: praca opiekuńczo- wychowawcza i środowiskowa przygotowani są do podejmowania działań w obszarach pracy środowiskowej, socjalno- wychowawczej, społecznej czy asystentury rodziny, zarówno w środowisku otwartym, jak  i instytucjonalnym.

 

Komentarze (0)