ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z FUJITSU JUŻ DZIŚ!

ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z FUJITSU JUŻ DZIŚ!

ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ Z FUJITSU JUŻ DZIŚ!

JEŻELI MYŚLAŁEŚ O PRACY W FIRMIE Z UGRUNTOWANĄ POZYCJĄ NA RYNKU DOSTARCZANIA NOWOCZESNYCH USŁUG DLA BIZNESU, TO PRZYGODA Z FUJITSU MOŻE BYĆ ROZWIĄZANIEM DLA CIEBIE PRAKTYKI, CZY TO DOBRY POMYSŁ ?
Już od sześciu lat Fujitsu Technology Solutions jest częścią polskiego biznesu. Pracownicy zapewniają klientom Fujitsu profesjonalne wsparcie dla biznesu w czterech obszarach: Research & Development (R&D), Remote Infrastructure Management (RIM) i Service Desk, oraz  w  zak resie księgowo-finansowym, dzięki powołanemu w 2014 roku Centrum Usług Wspólnych d la Finansów (SSC). Aktualnie w ramach R&D, RIM oraz Service Desk firma zatrudnia prawie 1000 osób, które pracują w 14 językach oraz wykorzystują wiedzę techniczną (większość znanych języków programowania oraz umiejętności zarządzania i inżynierii związanych z Centrami Danych). Jednocześnie R&D, RIM oraz Service Desk oferuje klientom nowe aplikacje, rozwiązania techniczne oraz wsparcie techniczne na wszystkich poziomach. W ramach SSC, zatrudnionych jest obecnie prawie 90 osób, które świadczą usługi finansowo-księgowe w 9 językach w ramach obszaru zobowiązań, należności, księgi głównej oraz master daty.
WYBÓR DZIŚ, PRACA WPRZYSZŁOŚCI
Pamiętaj, że tym łatwiej jest osiągnąć cel, im szybciej trafi się na odpowiednią ścieżkę. Dlatego przed rozpoczęciem studiów warto zastanowić się, w jakim kierunku chce się podążać. Odpowiednio wybrany kierunek studiów to już połowa sukcesu. Jeżeli interesuje cię praca z ludźmi, możesz wybrać kierunki filologiczne, najlepiej języki obce. Musisz jednak pamiętać, że nie będziesz jedynym, który dokona takiego wyboru. Dlatego warto rozszerzyć naukę do kilku języków. Jakich? Tutaj główną rolę odgrywają niemiecki, francuski, holenderski, portugalski i inne. Jeżeli chciałbyś podjąć pracę wśród specjalistów Fujitsu, warto również zastanowić się nad kierunkami ścisłymi. Zarządzenie wśród konsultantów ds. IT, technologie informacyjne dla programistów i inżynierów data center czy finanse i rachunkowość to kierunki, które mogą otworzyć przed tobą drzwi do kariery. Oczywiście firma nie zamyka się też na kandydatów, którzy skończyli inne kierunki bądź zdobyli umiejętności poza uczelnią.
STAŻE, PRAKTYKI IWOLONTARIATY MAJĄ ZNACZENIE
Warto już podczas studiów brać udział w spotkaniach z pracodawcami i poszukiwać programów stażowych. Pierwsze doświadczenia i kontakt z pracą na studiach często pomagają bezboleśnie wejść na rynek pracy. Planując karierę w organizacji międzynarodowej, warto wcześniej skorzystać z wymian studenck ich w ramach praktyk bąd ź zajęć. Studenci i absolwenci, którzy podejmują zatrudnienie w Fujitsu, często mają na swoim koncie międzynarodowe w ymiany studenck ie, takie jak Erasmus.
Wiele zyskują tak że osoby, które od samego początku studiów angażują się w programy stażowe firmy. Biorą udział w szkoleniach organizowanych przez Fujitsu i automatycznie zwiększają swoje szanse na stałe zatrudnienie w przyszłości. Firma zapewnia również pe łen pa k iet szkoleń wstępnych oraz szkoleń specja list ycznych w  tra kcie trwania zatrudnienia, dzięki którym można zdobyć nowe kompetencje.
BĄDŹ GOTOWY DO PRACY
Na każdym kroku wszyscy jak mantrę powtarzają, że znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie niezbędna (wyłączając R&D i RIM gdzie język angielski w zupełności wystarczy). W czasach dużej wymiany handlowej przepływ towarów i usług wymaga odpowiedniej komunikacji. Dlatego, decydując się na karierę w firmie międzynarodowej, takiej jak Fujitsu, trzeba się liczyć z tym, że każdy pracownik posługuje się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym, tj. na poziomie B2. Istotne są także takie cechy jak: umiejętność pracy w zespole oraz gotowość do ciągłego rozwoju. W zależności od zajmowanego stanowiska, wymagane kompetencje są różne. Ważna jest także komunikatywność i nastawienie na potrzeby klienta. Wśród księgowych znaczenie ma dbałość o szczegóły oraz biegła znajomość podstawowych narzędzi pakietu MS Office. Programiści i inżynierowie IT powinni cechować się umiejętnościami technicznymi, analitycznymi i kreatywnością, ale o umiejętnościach komunikacji w języku angielskim w ramach współpracy z klientami globalnymi także nie wolno zapominać.
NIE BÓJ SIĘ, PRAKTYKUJ JUŻ DZIŚ!
Zbliżają się wakacje, a to jest idealny okres, żeby zdobyć nowe doświadczenia. Program praktyk i staży organizowany przez Fujitsu jest szeroki. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wszystkie linie biznesowe prowadzą całoroczną rekrutację na 3-miesięczne staże. Oprócz tradycyjnych 3-miesięcznych staży programistycznych w ofercie pojawił się też projekt Fujitsu Academy. Dzięki nim studenci i absolwenci znający określone technologie – języki – programowania lub obce oraz umiejętności serwerowe, bazodanowe, wirtualizacyjne itp. – mogą przejść pakiet szkoleń, który przygotuje ich do podjęcia pracy stałej. Wszystkie staże oferowane przez Fujitsu są płatne. Dodatkowo firma będzie chciała wraz z Uniwersytetem Łódzkim stworzyć możliwość odbywania praktyk obligatoryjnych (w ramach punktów ECTS).
DAJ SIĘ POZNAĆ FUJITSU
Jeżeli chcesz zacząć przygodę z Fujitsu, warto śledzić profil firmy w portalu Pracuj.pl oraz stronę łódzkiego oddziału www.fujitsu.pl/lodzOferty zatrudnienia aktualizowane są na bieżąco. Warto też przesłać swoje CV w języku angielskim na adres: hr.lodz@ts.fujitsu.com Dzięki temu na stałe trafisz do bazy firmy i będziesz brany pod uwagę przy każdej rekrutacji. Musisz być przygotowany, że po wstępnej analizie aplikacji, rekruterzy mogą skontaktować się telefonicznie, by odbyć wstępną rozmowę telefoniczną i sprawdzić twój poziom znajomości języka angielskiego. Pamiętaj, że warto przygotować się do takiej rozmowy, ponieważ może być przepustką do rozpoczęcia kariery w Fujitsu.
 
 
żródło pracujewlodzi.pl

Komentarze (0)