Zdobądź międzynarodowe doświadczenie w Centrum Kompetencji Zmywarek BSH w Łodzi

Zdobądź międzynarodowe doświadczenie w Centrum Kompetencji Zmywarek BSH w Łodzi

Zdobądź międzynarodowe doświadczenie w Centrum Kompetencji Zmywarek BSH w Łodzi

Szukasz miejsca, w którym miałbyś okazję pracować w międzynarodowym środowisku przy globalnych projektach dla produktów i marek rozpoznawalnych na całym świecie? BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, producent AGD marek Bosch i Siemens to pewny plan dla twojej kariery. Firmę założono w 1967 roku w Niemczech jako spółkę joint venture firm Robert Bosch GmbH (Stuttgart) i Siemens AG (Monachium), od stycznia 2015 roku jest w 100% własnością Grupy Bosch. Firma jest jedną z wiodących na świecie firm w swojej branży i największym producentem sprzętu gospodarstwa domowego w Europie.

Spółka BSH w Polsce jest obecna już od ponad 25 lat. Centrala znajduje się w Warszawie. Firma posiada 6 fabryk: pralek, suszarek do ubrań i zmywarek w Łodzi, piekarników i lodówek we Wrocławiu oraz fabrykę małego AGD w Rzeszowie.

BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach, jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija również Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce oraz zlokalizowane w Łodzi Centrum Badań i Rozwoju Pralnictwa oraz Centrum Kompetencji Zmywarek. I to właśnie charakterystykę tej jednostki chcemy Wam przybliżyć w tym artykule. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pracowników Centrum Kompetencji Zmywarek i aplikowania na praktyki
w BSH w tym zespole (link pod artykułem).

 

Radosław Piatka (Kierownik Sekcji w Centrum Rozwoju Zmywarek)

Radosław Piatka

Czym zajmuje się Centrum Kompetencji Zmywarek BSH w Łodzi?

Naszym zadaniem jest wprowadzanie zmian, dzięki którym urządzenia BSH będą najatrakcyjniejsze na rynku. Śledzimy wszelkie nowości technologiczne, badamy oczekiwania klienta i poziom zadowolenia obecnych użytkowników urządzeń. W tym celu ściśle współpracujemy ze specjalistami na całym świecie.

 

Czy Centrum Kompetencji jest dobrym miejscem na odbycie praktyk?

Bardzo wysoko oceniam możliwości, które daje odbycie praktyk w naszym Centrum. Uważam, że dzięki takiej współpracy osiągamy same korzyści. Z jednej strony studenci mają okazję praktycznego wykorzystania wiedzy, którą nabyli na uczelni. Rozwijają swoje kompetencje, poznają ciekawych ludzi i zasady pracy w międzynarodowej organizacji. Z drugiej strony nasza firma zyskuje ogromny potencjał w postaci młodych i pomysłowych osób, które chętnie wspierają nasze procesy.

Dużą wartością dodaną jest także świeże podejście do tematu, chęć poznawania i entuzjazm. Podczas swojej codziennej pracy mają wielokrotnie możliwość wykazania się i wykorzystania swoich mocnych stron. To właśnie dzięki temu, nasi studenci są często brani pod uwagę w procesie rekrutacji. Wielu naszych obecnych pracowników rozpoczynało karierę w organizacji od poziomu studenta. Była to także moja ścieżka rozwoju.

 

Jak pracuje się w Centrum Kompetencji Zmywarek BSH?

W codziennej pracy doceniam dobrą atmosferę i współpracę w zespole. Cieszę się, że pracują w nim ludzie otwarci i chętni do podejmowania nowych wyzwań. Dzięki temu możemy się wspierać w złożonych projektach. Zwłaszcza, gdy musimy zamknąć wszystkie działania w wyznaczonym czasie. Na szczęście możemy tu liczyć na pomoc Maćka. Był on stopniowo wdrażany w naszym obszarze. Zaczynał od mniej złożonych tematów zdobywając doświadczenie. Obecnie bierze udział w dużych projektach, gdzie realizuje odpowiedzialne zadania.

 

Maciej Heinzel (praktykant w Centrum Kompetencji Zmywarek):


Maciej Heinzel

„We design the future”. To nasza maksyma.

Jak wyglądają praktyki w BSH?

W Łodzi mamy trzy fabryki BSH (pralek, suszarek, zmywarek), z których każda posiada komórkę, zajmującą się rozwojem ze specyficzną dla swojej dziedziny strukturą. Ja odbywam praktyki w Centrum Kompetencji Zmywarek, gdzie mogę poszerzać horyzonty swojej kariery zawodowej. Centrum tworzy kilka sekcji. Ja znalazłem swoje miejsce w sekcji mechaniki strukturalnej. W pierwszych dniach pracy miałem duże obawy czy poradzę sobie w tak ogromnej fabryce.

Sam fakt, że do budynku wjeżdża pociąg, a korytarze zmywarek układanych w magazynach nie mają końca napawał mnie lękiem. W głowie pojawiały się pytania: „Czy dam sobie radę?” , „Co ja tutaj robię?”. Na szczęście moje obawy zostały szybko rozwiane. Na każdym kroku wspierali mnie moi koledzy z sekcji. Śmiało mogę powiedzieć, że mogę na nich liczyć w każdej sytuacji!

 

Czy jest coś co Ci się szczególnie podoba?

Każdy dzień rzuca wyzwania, które sprawiają, że moje CV staję się bogatsze o nowe doświadczenia. Mogę poznawać działanie fabryki od środka i brać realny udział w projektach. Jednym z ciekawych spostrzeżeń na początku praktyk było to, że tydzień tutaj był, jak miesiąc na politechnice. To wszystko jest efektem pracowania na żywym organizmie.

Warto zaznaczyć, że firma BSH jest otwarta na naukę i nigdy nie zdarzy mi się, aby kierownik stawiał pracę wyżej niż studia. Zawsze, gdy mówię, że dzisiaj mam zajęcia słyszę jak mantrę słowa: „Studia są najważniejsze!”. Bycie praktykantem w Centrum wymaga szybkiej socjalizacji i pozwala przełamywać wewnętrzy opór w kontaktach z ludźmi.

 

 

Andrzej Grzegorek (Senior Development Engineer):

Co BSH może zaoferować studentom?

Jak w każdym przedsiębiorstwie rozwój jest istotnym elementem wzrostu. Wdrażanie nowych produktów czy rozszerzanie ich możliwości wymaga wielu przygotowań, obliczeń i badań. Studenci na naszych praktykach od początku mają szansę uczestniczyć w poznawaniu procesów i dobrych praktyk stosowanych w firmie. Wspierają nas na każdym etapie prac, od prostych czynności przygotowywania części, poprzez analizy i symulacje aż do modelowania i przygotowywania dokumentacji technicznej. Trudność zadań jest stopniowana i dobierana do zdolności praktykanta, a pracownicy chętni do pomocy.

Aktualnie poszukujemy praktykantki/praktykanta do naszego zespołu. Jeśli jesteś zainteresowany zaaplikuj! Może czekamy właśnie na Ciebie

Płatne Praktyki w Globalnym Rozwoju Sekcja Systemów Wspólnych

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o praktykach w BSH?

Zajrzyj do tego artykułu: https://www.otouczelnie.pl/biznes_i_startupy/83/platne-praktyki-podczas-studiow-bsh-to-pewny-plan

 

Komentarze (0)