Elementy matematyki i geometrii

Elementy matematyki i geometrii

Elementy matematyki i geometrii

18.06.2021

Elementy matematyki i geometrii

Kochasz projektować? Matematyka i fizyka nie są ci straszne? Chciałbyś w przyszłości pracować jako architekt? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, możesz wybrać kierunek studiów taki jak architektura. Odpowiednio wcześnie sprawdź jednak, jakie przedmioty czekają na ciebie w siatce. Dzięki temu nic nie będzie zaskoczeniem.

Jeden z przedmiotów to przykładowo elementy matematyki i geometrii. Jego podstawową ideą jest pogłębienie znajomości geometrii przestrzeni, która rozwija niezbędną przy projektowaniu architektonicznym i urbanistycznym wyobraźnię przestrzenną oraz przedstawienie podstawowych wiadomości z matematyki ułatwiających zrozumienie metod matematycznych stosowanych w technice i w ekonomii.

Każdy student przykładowo posiada umiejętność szkicowania wykresów funkcji z wykorzystaniem rachunku różniczkowego i odczytywanie własności tych funkcji, obliczania pól obszarów i objętości brył obrotowych z zastosowaniem rachunku całkowego czy korzystania z zapisu macierzowego w modelowaniu zależności liniowych.

idź do kierunku ARCHITEKTURA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)