Podstawy wytrzymałości materiałów

Podstawy wytrzymałości materiałów

Podstawy wytrzymałości materiałów

Podstawy wytrzymałości materiałów

Architektura wnętrz to jeden z tych kierunków studiów, który powinien być wybierany wyłącznie przez osoby o ponadprzeciętnych zdolnościach praktycznych. Dzięki temu będą one wiedziały, jak najlepiej rozwinąć się w przyszłości w roli projektantów. Jeśli i ty chciałbyś rozpocząć przygodę z tym kierunkiem, sprawdź, co czeka na ciebie w programie kształcenia.

Jeden z przedmiotów to przykładowo podstawy wytrzymałości materiałów. Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z: pojęciami naprężenia i odkształcenia, metodyką obliczeń i kryteriami wytrzymałościowymi konstrukcji, podstawowymi związkami fizycznymi (równaniami konstytutywnymi) i hipotezami wytrzymałościowymi.

Każdy ze studentów przykładowo poznaje zagadnienia zginania prostego - wyznaczanie naprężeń ekstremalnych, wymiarowanie przekrojów, wyznaczanie równania linii ugięcia belki, obliczanie ugięć i kątów ugięcia, rozciągania (ściskania) - obliczanie naprężeń i przemieszczeń, wymiarowanie, przypadki statycznie wyznaczalne i niewyznaczalne.

idź do kierunku ARCHITEKTURA WNĘTRZ STUDIA WARSZAWA

w Warszawie - zasady rekrutacji

Komentarze (0)