Mechanika

Mechanika

Mechanika

18.06.2021

Mechanika

Automatyka i robotyka to jeden z tych kierunków studiów, który został stworzony z myślą wyłącznie o najzdolniejszych absolwentach szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, odpowiedz sobie na pytanie, czy nie boisz się intelektualnych wyzwań, a przedmioty ścisłe masz opanowane do perfekcji. Jeśli odpowiadasz twierdząco, zacznij przygodę z tym kierunkiem.

Będzie na ciebie czekać między innymi przedmiot taki jak mechanika. Jego naczelnym celem jest zapoznanie studentów z lagranżowskim i hamiltonowskim formalizmem opisu dynamiki układów punktów materialnych. W wykładzie będą uwzględnione także współczesne problemy mechaniki. Celem ćwiczeń jest nabycie praktycznych umiejętności analizy ruchu klasycznych układów mechanicznych.

Każdy ze studentów przykładowo rozumie w pełni względność ruchu, siły bezwładności, więzy, siły reakcji, modele ciał fizycznych, zna nierelatywistyczny i relatywistyczny ruch punktów materialnych w polu elektromagnetycznym oraz jest przygotowany do studiowania innych działów fizyki, np. mechaniki ośrodków ciągłych, mechaniki kwantowej, teorii pola, fizyki statystycznej.

idź do kierunku AUTOMATYKA I ROBOTYKA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)