Kliniczny zarys chorób

Kliniczny zarys chorób

Kliniczny zarys chorób

Kliniczny zarys chorób

Dziś coraz bardziej rośnie nasza świadomość związana z tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie. W praktyce oznacza to również wzmożone zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak najlepiej wesprzeć nas na drodze do zachowania smukłej sylwetki i zdrowia. Jeśli wybierasz kierunki studiów takie jak dietetyka, zobacz, jakie przedmioty na ciebie czekają.

Jednym z nich jest na pewno kliniczny zarys chorób. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia poznają zagadnienia odnoszące się do epidemiologii, przyczyn, objawów i podstawowego leczenia chorób kwasozależnych, chorób jelit, marskości wątroby, zespołu metabolicznego i hiperlipidemii, nowotworów przewodu pokarmowego.

Najważniejsze jest to, by kliniczny zarys chorób dotyczył przede wszystkim tych schorzeń, które ściśle związane są z układem pokarmowym człowieka. Podczas wszystkich wykładów i ćwiczeń praktycznych studenci poznają również wpływ jednostek chorobowych na stan odżywienia. Algorytmy diagnostyczne i terapeutyczne w chorobach wewnętrznych.

idź do kierunku DIETETKA STUDIA ŁÓDŹ

w Łodzi - zasady rekrutacji

Komentarze (0)