Chemia żywności

Chemia żywności

Chemia żywności

Chemia żywności

Dietetyka to obecnie jeden z popularniejszych kierunków studiów. Również lubisz smaczną kuchnię i chciałbyś związać z nią swoją zawodową przyszłość? Jeśli odpowiadasz na to pytanie twierdząco, to powinieneś odpowiednio wcześnie zapoznać się z programem kształcenia – dzięki temu będziesz wiedział, czego mniej więcej spodziewać podczas wszystkich semestrów nauki.

Przedmiot, który na pewno wpisuje się w zajęcia na dietetyce, to chemia żywności. Celem modułu jest zapoznanie studentów z materiałem chemii żywności. Program wykładów dotyczy chemicznych, fizycznych i sensorycznych właściwości głównych składników żywności, itd.: węglowodanów, lipidów, białek, barwników, związków zapachowych, witamin.

Podczas zajęć zostaną omówione przemiany zachodzące podczas przechowywania i przetwarzania żywności oraz wybrane dodatki funkcjonalne stosowane w żywności. Celem laboratoriów jest umożliwienie studentom zapoznania się z podstawowymi technikami izolacji i oczyszczania związków bioaktywnych występujących w żywności.

idź do kierunku DIETETKA STUDIA ŁÓDŹ

w Łodzi - zasady rekrutacji

Komentarze (0)