Dietetyka pediatryczna

Dietetyka pediatryczna

Dietetyka pediatryczna

Dietetyka pediatryczna

Jeżeli wybierasz kierunek studiów taki jak dietetyka, musisz mieć świadomość, że w programie kształcenia czekać na ciebie będzie wiele różnorodnych zajęć. Odmian dietetyki jest bowiem bardzo dużo. Dlatego też studia dietetyczne powinny być wybierane przez najbardziej ambitnych absolwentów szkół średnich.

W programie dydaktycznym widnieją między innymi przedmioty takie jak dietetyka pediatryczna. Jej studenci otrzymają pakiet unikalnych kompetencji, które sprawią, że będą oni wiedzieli, jak najlepiej zaplanować żywienie maluchów. Na początku studenci poznają między innymi preparaty mlekozastępcze stosowane w żywieniu niemowląt, leczenie dietetyczne w ostrej i przewlekłej biegunce oraz leczenie dietetyczne w alergiach i nietolerancjach pokarmowych czy żywienie w celiakii.

Studenci znają zasady i podstawy fizjologiczne dietetyki pediatrycznej oraz zasady żywienia kobiet w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. Zgłębiają umiejętności na temat wdrażania zasad zdrowego żywienia i stylu życia dla młodzieży i dorosłych oraz znają przyczyny i skutki zaburzeń odżywiania.

idź do kierunku DIETETKA STUDIA ŁÓDŹ

w Łodzi - zasady rekrutacji

Komentarze (0)