Przekład tekstów specjalistycznych

Przekład tekstów specjalistycznych

Przekład tekstów specjalistycznych

18.06.2021

Przekład tekstów specjalistycznych

Kochasz język angielski? A może w przyszłości chciałbyś pracować jako tłumacz lub edytor? Możesz wybrać zatem kierunek studiów taki jak filologia angielska. Jest szansa, że spełni on twoje oczekiwania, a ty przekujesz swoją pasję w zawód. Zanim jednak do tego dojdzie, sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekały w siatce programowej.

Przekład tekstów specjalistycznych to jeden z przedmiotów, które znacznie ukonkretniają wiedzę i umiejętności studentów. Głównym celem zajęć jest analiza translatoryczna tekstów specjalistycznych w kontekście komunikacji specjalistycznej, w szczególności wskazanie specyfiki pisemnego dyskursu specjalistycznego (prawnego, ekonomicznego, medycznego, technicznego.

Analiza ma na celu przede wszystkim pokazanie implikacji translatorycznych: znaczenia wiedzy z określonej dziedziny specjalistycznej, roli słowników specjalistycznych, tekstów paralelnych i innych źródeł koniecznych do pracy z tekstami specjalistycznymi, oraz innych elementów kompetencji translatorskiej tłumacza.

idź do kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)