Fizjoterapia ogólna

Fizjoterapia ogólna

Fizjoterapia ogólna

18.06.2021

Fizjoterapia ogólna

Kierunek taki jak fizjoterapia powinien być wybierany przede wszystkim przez osoby, które wierzą, że odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwalają na przywrócenie zdrowotnej równowagi. Pamiętaj, że fizjoterapia to nauka, która ma bardzo ścisły związek z medycyną, musisz zatem już na starcie posiadać odpowiednią wiedzę. Sprawdź, co jeszcze będzie na ciebie czekać w programie!

Fizjoterapia ogólna to jeden z przedmiotów, który czeka na studentów. Na wykładach zostaje przedstawiona historia rehabilitacji w Polsce i na świecie, student zapoznaje się z podstawowymi pojęciami i kierunkami fizjoterapii. Tematyką ćwiczeń są : podstawowe mianownictwo rehabilitacyjne w języku łacińskim, sprzęt rehabilitacyjny wykorzystywany w usprawnianiu pacjentów z różnymi schorzeniami, podstawowe zasady przeprowadzania badania podmiotowego i przedmiotowego.

Ponadto każdy student potrafi tłumaczyć podstawowe , proste rozpoznania schorzeń w języku łacińskim i jednocześnie potrafi nazwać i napisać w języku łacińskim dane schorzenie oraz przygotowuje kartę badania podmiotowego i przedmiotowego.

idź do kierunku FIZJOTERAPIA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)