Algorytmy i struktury danych

Algorytmy i struktury danych

Algorytmy i struktury danych

18.06.2021

Algorytmy i struktury danych

Informatyka to studia, które od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród studentów. Wybierz je wtedy, jeśli chciałbyś w przyszłości pracować w branży, potrzebującej specjalistów właśnie z tego obszaru. Zanim jednak rozpoczniesz swoją zawodową przygodę, musisz otrzymać rzetelne wykształcenie. Sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekać!

Jeden z przedmiotów to algorytmy i struktury danych. Jego naczelnym celem jest poznanie zagadnień takich jak projektowanie i analiza algorytmów, przegląd podstawowych algorytmów i struktur danych, doskonalenie praktycznych umiejętności w projektowaniu i programowaniu poprawnych i wydajnych algorytmów oraz w posługiwaniu się gotowymi bibliotekami algorytmów i struktur danych.

Każdy ze studentów ponadto potrafi projektować wydajne algorytmy i analizować je pod kątem złożoności obliczeniowej czy rozróżnia pojęcia złożoności obliczeniowej problemu od złożoności obliczeniowej algorytmu oraz potrafi oceniać trudności obliczeniowe problemów algorytmicznych i algorytmów. Rozumie znaczenie modelu obliczeń.

idź do kierunku INFORMATYKA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)