Podstawy techniki cyfrowej

Podstawy techniki cyfrowej

Podstawy techniki cyfrowej

18.06.2021

Podstawy techniki cyfrowej

Informatyka to kierunek studiów, który nieustannie cieszy się popularnością. Dziś bowiem w branży wciąż potrzebni są nowi specjaliści z tego obszaru. Oznacza to w praktyce, że twoja praca będzie na wyciągnięcie ręki. Zadbaj zatem o swoje wykształcenie i wybierz studia informatyczne. Sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekać w programie kształcenia.

Przedmiot, który znalazł się w siatce kształcenia to przykładowo podstawy techniki cyfrowej. Jego naczelną ideą jest przedstawienie metod projektowania układów cyfrowych począwszy od układów podstawowych po układy złożone o znacznym stopniu integracji. Studenci są zapoznawani z podstawami logiki binarnej, układami kombinacyjnymi, sekwencyjnymi, układami logiki programowalnej, a także nabywają umiejętności wykorzystania różnych układów do projektowania złożonych struktur cyfrowych.

Każdy student oprócz tego posiada wiedzę na temat algorytmów projektowania układów synchronicznych, minimalizacji liczby stanów, kodowania stanów czy układów sekwencyjnych rodzaje automatów i ich przeznaczenie, metody opisu, automaty elementarne.

idź do kierunku INFORMATYKA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)