Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna

18.06.2021

Chirurgia ogólna

Chciałbyś rozpocząć studia na kierunku lekarskim? Pamiętaj, że jeśli się na to decydujesz, musisz posiadać pogłębioną wiedzę z zagadnień takich jak biologia i chemia. Ponadto powinieneś czuć powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Sprawdź, jakie przedmioty czekają na ciebie w programie!

Chirurgia ogólna to jeden z przedmiotów, który czeka na studentów. W trakcie realizacji przedmiotu studenci zapoznają się z większością następujących problemów: aseptyka chirurgiczna i asystowanie do operacji, technika badania ogólnego, przygotowanie do operacji, sposoby układania pacjentów na stole operacyjnym.

W wyniku przeprowadzonych zajęć student powinien znać zasady aseptyki chirurgicznej, narzędzia chirurgiczne i materiały szewne, zasady obchodzenia się ze zwierzętami, ich obezwładniania oraz podstawy anestezjologii tj. znieczuleń miejscowych i ogólnych. Powinien też znać postępowanie przed- i pooperacyjne, zasady szycia tkanek, zakładania opatrunków oraz zasady gojenia się ran i ich leczenie.

idź do KIERUNKU LEKARSKEGO STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)