Matematyka

Matematyka

Matematyka

18.06.2021

Matematyka

Inżynierowie nie powinni martwić się o swoje zatrudnienie w przyszłości – ma na to wpływ nieustający rozwój technologiczny. Wybierz studia na kierunku mechanika i budowa maszyn, jeśli chcesz się do tego przyczynić. Pamiętaj jednak, to profil kształcenia zarezerwowany wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich. Sprawdź, jakie przedmioty czekają!

Matematyka to jeden z najważniejszych i jednocześnie podstawowych przedmiotów na studiach na kierunku mechanika i budowa maszyn. Studenci zapoznają się z podstawowymi pojęciami matematycznymi, takimi jak: zbiory, liczby, relacje, funkcje. Omówione zostaną podstawowe typy funkcji, a następnie podstawy analizy matematycznej. Wstęp do teorii równań różniczkowych zwyczajnych posłuży jako podstawa do zapoznania się z modelami matematycznymi zjawisk przyrodniczych.

Każdy student między innymi umie policzyć pochodne funkcji złożonych zbudowanych z funkcji elementarnych. Na podstawie wykresu pochodnej umie wskazać przedziały, na których funkcja rośnie/maleje i punkty, w których funkcja ma minima lub maksima lokalne czy wie, co to jest funkcja ciągła i czym różni się wykres funkcji ciągłej od wykresu funkcji nieciągłej.

idź do KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)