Mechanika i budowa maszyn - Warszawa

Mechanika i budowa maszyn - Warszawa

Mechanika i budowa maszyn - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

mechanika i budowa maszyn

Odkryj kierunek mechanika i budowa maszyn w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Mechanika i budowa maszyn studia Warszawa | woj. mazowieckie

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez maszyn. Dogodności masowo wypływające z postępu technologicznego, który nieustannie dotyka ludzkość, sprawiają, że żaden człowiek nie musi wyrzekać się stosowania wielu rozwiązań znacznie ułatwiających codzienne życie.

Chyba każdy człowiek na Ziemi miał okazję słyszeć o sprzętach takich, jak samochód, pralka, komputer, czy zegarek elektroniczny. Wszystkie te wynalazki zawdzięczamy fachowcom blisko związanym z kierunkiem Mechanika i budowa maszyn.

 

Czego nauczysz się w trakcie studiów

Kierunek Mechanika i budowa maszyn należy do grona najpopularniejszych kierunków technicznych, wybieranych przez kandydatów na studia. Budowa, wytwarzanie i eksploatacja – trzy słowa, które niemal stanowią esencję tej dziedziny, którą można zgłębić na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Interdyscyplinarność studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie, które zawierają w sobie siatkę programów nauczania kilku odrębnych dziedzin nauk ścisłych, sprawia, że uchodzą one za jedne z najtrudniejszych studiów technicznych. Mimo to cała rzesza nieustraszonych kandydatów, gotowych do zmierzenia się z wyzwaniem przyswojenia specjalistycznej wiedzy, która uczyni z każdego absolwenta doskonałego pracownika współczesnego rynku pracy.

 

Dla kogo te studia

Jeśli mowa o rynku pracy – dzisiejsze czasy coraz prężniej rozwijającej się technologii, elektroniki oraz branży IT implikują konieczność wykształcania szerokiego grona ekspertów, zdolnych do sprostania najtrudniejszym wyzwaniom, które postawią przed nimi najbardziej przyszłościowe zawody. Studia inżynierskie w Warszawie kształcą właśnie tych fachowców.

Dla mieszkańców i miłośników stolicy naszego kraju istnieje możliwość podjęcia studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn aż na trzech uczelniach w Warszawie. Każda z nich stwarza nieco inne możliwości rozwoju oraz doskonali wybrane przez kandydata, w ramach specjalności, specjalistyczne kompetencje.

Przedmioty ścisłe są od niepamiętnych czasów twoim konikiem? Posiadasz ponadprzeciętne zdolności analityczne oraz umiesz wyciągać logiczne wnioski z każdych przesłanek? Uczelnie w Warszawie są twoimi ulubionymi?  Od zawsze fascynował cię świat maszyn oraz podzespołów elektronicznych?

Chciałbyś związać swoją przyszłość z niezwykle przyszłościowym kierunkiem studiów? Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno z pytań może być dobrym pretekstem do rozpoczęcia studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn na jednej z warszawskich uczelni!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie? Przedmiotem priorytetowym, bez którego nawet nie warto startować w procesie rekrutacji jest matematyka. W grupie przedmiotów do wyboru znajdują się: fizyka, informatyka i chemia.

     Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy wydziału. Wymagania na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie to wysoko postawiona poprzeczka, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi:

     • grafika inżynierska
     • automatyka
     • mechanika płynów
     • mechanika ogólna
     • modelowanie
     • programowanie obiektowe

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Dobre rozeznanie w harmonogramie rekrutacyjnym powinno stanowić punkt wyjścia dla każdego maturzysty oraz osoby, która chce dostać się na studia wyższe. Rekrutacja na studia w Warszawie zaczyna się zanim jeszcze absolwenci szkół średnich poznają wyniki, jakie uzyskali podczas egzaminów maturalnych. Od kandydatów oczekuje się, że odpowiednio wcześnie określą swoje plany odnośnie do kształcenia wyższego. Warto pamiętać, że nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów uzyskanych na maturze.

     Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona, dlatego też nie każda osoba ma szansę dostać się na nie w pierwszym, lipcowym terminie. Osoby, które dostaną się w lipcu na studia, składają dokumenty i w spokoju oczekują na październik.

     Jeżeli nie dostałeś się na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Warszawie otwierają także dodatkowy termin na przełomie sierpnia i września, który umożliwia dostanie się na studia dodatkowej puli osób.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Pamiętaj, żeby nie zaniedbać czasu, który związany jest z składaniem dokumentów na studia. Zaniedbanie tego etapu będzie równoznaczne ze skreśleniem Cię z listy osób przyjętych na studia. To, że znalazłeś się na listach zakwalifikowanych kandydatów, to dopiero wstęp do twojej intelektualnej przygody. Listę podstawowych i jednocześnie niezbędnych dokumentów zawsze znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Ich podstawę stanowią na ogół te same dokumenty. Powinny się znaleźć wśród nich:

     • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • różnego rodzaju umowy;
     • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Możliwość wzięcia udziału w rekrutacji na studia w Warszawie daje odpowiednio wcześnie uiszczona opłata rekrutacyjna. Obowiązuje ona na niemalże wszystkich ośrodkach akademickich w Polsce. Waha się na ogół od 85 do 100 zł za kierunek. Czasami jest tak, że kandydatów obowiązuje jedna opłata i w jej ramach mogą wybrać kilka kierunków studiów. Opłat rekrutacyjnych możesz dokonać przy pomocy płatności elektronicznych, przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Pamiętaj, by potwierdzenie takiego przelewu dostarczyć do dziekanatu.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia w Warszawie na kierunku mechanika i budowa maszyn nie należą do najłatwiejszych. To idealny wybór dla umysłów ścisłych, które już podczas rekrutacji wykażą się doskonałą znajomością zagadnień ścisłych. W praktyce oznacza to, że wśród przedmiotów rekrutacyjnych znajdują się przede wszystkim takie jak: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia lub informatyka. Doskonałe przygotowanie z języka obcego nowożytnego również stanowić będzie dodatkowy atut w procesie rekrutacji. Pamiętaj też, by większość wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Punkty, jakie maturzystom udało się uzyskać podczas egzaminów, stanowią punkt wyjścia. W procedurze rekrutacyjnej obowiązuje bowiem przelicznik tych wyników, który w zależności od uczelni, wskazuje ostateczną liczbę punktów, jakie kandydaci otrzymali w procedurze rekrutacyjnej. Zdarza się, że różnie punktowane są poszczególne przedmioty. Dużo także zależy od poziomu, na którym maturzyści zdecydowali się zdawać egzaminy dojrzałości. Mają oni do wyboru zawsze dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej to idealna propozycja dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Ich wiedza musi wyróżniać się na tle innych, by mogli oni poważnie myśleć o tego typu konkursie. Sprawdzają one bowiem w sposób bardzo szczegółowy wiedzę, która wykracza poza ramy szkoły średniej. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn możesz rozważyć olimpiady takie jak:

     • Olimpiada Matematyczna;
     • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
     • Olimpiada Fizyczna;
     • Olimpiada Informatyczna;
     • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości itd.

     Pamiętaj, że bycie laureatem lub finalistą olimpiady na szczeblu centralnym nie zwalnia cię z przystąpienia do egzaminów maturalnych, jeżeli chcesz rozpocząć studia wyższe.

     Jak wyglądają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

     Kierunki studiów w Warszawie, zwłaszcza te techniczne, to możliwość zdobycia wiedzy z obszaru budowy maszyn roboczych, przemysłowych i pojazdów. To również szansa na otrzymanie odpowiedzi na pytanie jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia komputerowe, wspomagające projektowanie, eksploatowanie i konfigurowanie maszyn.

     Każdy student, chcący rozwijać swoje zainteresowania, otrzyma szeroką gamę specjalności, w kierunku których będzie mógł podążać.

     Modelowanie i symulacje komputerowe w mechanice, Automatyzacja maszyn roboczych, Konstrukcje cienkościenne – to tylko niektóre z pozycji, jakie widnieją na długiej liście oferowanych specjalności.

     Kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie to przygotowanie do realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn, prac wspomagających projektowanie maszyn, dobór materiałów inżynierskich, zarządzania pracami zespołu i posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.

      
     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

      

     mechanika i budowa maszyn studia warszawa

      

     Ile trwają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

     Zastanawiasz się, ile czasu będziesz musiał poświęcić, zanim zostaniesz uposażony w szereg wiedzy i kompetencji, które umożliwią ci podjęcie pracy w zawodzie? W związku z tym, że Mechanika i budowa maszyn pierwszego stopnia to studia inżynierskie, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, na ich ukończenie należy przeznaczyć trzy i pół roku.

     Jeśli myślisz o kontynuowaniu nauki na tym kierunku w ramach studiów drugiego stopnia, będziesz musiał przygotować się na kolejne trzy semestry intensywnej nauki, która zostanie zwieńczona otrzymaniem przez wszystkich absolwentów tytułu magistra.

     Nie warto jednak rezygnować z dalszego kształcenia w ramach różnorakich specjalizacji – Mechanika i budowa maszyn w Warszawie jest nauką, która dynamicznie się rozwija, dlatego dobrze być cały czas na bieżąco z nowymi trendami.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

     MECHANIKA I BUDOWA MASZYN WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

     Każdy przyszły student któregoś z wielu kierunków studiów w Warszawie, powinien od podszewki zgłębić proces rekrutacyjny, obowiązujący na wybranej przez niego uczelni, gdyż procedury te nie są stałe i z pewnością będą się różnić między uczelniami.

     Jeśli chciałbyś rozpocząć od października swoją przygodę ze studiami na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie, powinieneś wiedzieć, że jest to jeden z najbardziej wymagających kierunków technicznych, na który rok rocznie aplikuje bardzo dużo chętnych. Niestety, nie wszyscy zdołają ukończyć studia na tym kierunki – wytrwają tylko najlepsi.

      

     Proces rekrutacji

     Jak już się pewnie domyślasz, przedmiotem wiodącym w procesie rekrutacji na ten kierunek jest matematyka i fizyka. Warto także dobrze przyłożyć się do nauki języka obcego, gdyż uzyskanie dobrego wyniku maturalnego z tego przedmiotu znacznie zwiększa szanse na zasilenie grona studentów.

     Studia inżynierskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie można studiować także na studiach drugiego stopnia. Aplikanci biorą wówczas udział w konkursie dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia, a na podstawie wpisanych tam ocen zostają wybrani najlepsi.

     Znacznie ułatwiony start mają laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, którzy bez konieczności przystępowania do egzaminu maturalnego, odgórnie uzyskują z niego stuprocentowy wynik.

     Warto pamiętać, że kandydatura na studia w Warszawie na jednej z prywatnych uczelni w Warszawie będzie wiązała się z koniecznością uiszczania regularnych opłat. Inaczej wygląda też procedura rekrutacyjna – najczęściej rezygnuje się z konkursu świadectw na rzecz przyjmowania kandydatów zgodnie z kolejnością zgłoszenia.

     Pierwszym krokiem na drodze do podjęcia studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie jest rejestracja elektroniczna za pośrednictwem internetowej strony wybranej uczelni.

     Do dokumentów, które należy dostarczyć na biurko wyznaczonej ku celom rekrutacyjnym komisji, należy kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia do dokumentów o standardowych wymiarach oraz dokładnie wypełniony formularz aplikacyjny.

     zasady rekrutacji na studia

      

     mechanika i budowa maszyn studia w warszawie

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie? Przyszłościową, dobrze płatną, dającą gwarancję ciągłego samorozwoju oraz możliwości pochwalenia się nią w gronie najbliższych osób.

     Znaczna część studentów Mechaniki i budowy maszyn swoje pierwsze propozycje zawodowe otrzymuje jeszcze na studiach. Najczęściej pracę oferują firmy, będące jednocześnie miejscem staży i praktyk przyszłych absolwentów. Jako student tego kierunku będziesz mógł jednocześnie dorabiać w branży bezpośrednio związanej z twoim tokiem kształcenia.

     Absolwenci, tuż po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie, najczęściej kierują swoje kroki ku międzynarodowym korporacjom związanym bezpośrednio z szeroko pojętą inżynierią mechaniczną lub pograniczem branży IT. Taki zawód jest nie tylko źródłem dużej satysfakcji, ale również stanowi dobry początek przygody z pracą zarobkową.

     Po ukończeniu studiów na opisywanym kierunku, studenci znajdą zatrudnienie również w biurach projektowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych i centrach technologicznych związanych inżynierią mechaniczną. Interdyscyplinarność wiedzy wyniesionej ze studiów będzie gwarancją odniesienia dużych sukcesów w każdej z wcześniej wymienionych dziedzin.

     Dla największych fanów prędkości znajdzie się miejsce w przemyśle maszyn budowlanych oraz przemyśle motoryzacyjnym, gdzie będą mogli czuwać nad prawidłowością wszystkich procesów produkcyjnych, a nawet brać w nich czynny udział. To doskonała praca dla tych, którzy własną wizję idealnego pojazdu chcieliby przełożyć na rzeczywistość.

     Najbardziej ambitni i jednocześnie dążący do otworzenia własnego biznesu, będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w prowadzeniu działalności gospodarczej, opartej na dowolnym odgałęzieniu Mechaniki i budowy maszyn.

     Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, oferowane przez ten kierunek studiów, są bardzo szerokie. Dodatkowym atutem jest możliwość podjęcia ich w Warszawie, mieście uchodzącym za prestiżowe i oferującym zawodową różnorodność.

      

     Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn Warszawa – zaoczne

     Studiowanie w charakterze niestacjonarnym, zwanym też zaocznym, nierozerwalnie łączy się z koniecznością uczęszczania w weekendowych zjazdach, na których studenci pobierają wielogodzinną naukę treści programowej objętościowo równiej materiałowi przyswajanemu przez studentów stacjonarnych w ciągu całego tygodnia. Dlatego edukacja na Mechanice i budowie maszyn w Warszawie w trybie niestacjonarnym może zrodzić pewne problemy, szczególnie ludziom cierpiącym na brak determinacji do osiągania celów i ambicji.

     dowiedz się więcej na temat kierunku mechanika i budowa maszyn studia zaoczne w Warszawie

      

     Jakie są ceny za studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie

     Każdy kandydat na studia niestacjonarne powinien wiedzieć, że edukacja w tym trybie jest nierozerwalnie związana z koniecznością opłacania każdego semestru nauki w rocznych lub mniejszych, ratalnych spłatach, w odgórnie ustalonej wysokości. Chcąc poznać konkretne ceny, należy sprawdzić na poszczególnych uczelniach.

     dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku mechanika i budowa maszyn - ceny w Warszawie

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Warszawie?

     Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Mechanika i budowa maszyn w Warszawie opinie?

      

     Maciek, student Mechaniki i budowy maszyn mówi:

     „Zawsze wiedziałem, że jak będę miał wyjeżdżać na studia, to tylko do Warszawy. Prestiżowe uczelnie, ciekawe perspektywy pracy zawodowej, dobre zarobki. Studiowanie w Warszawie po prostu się opłaca, jest początkiem drogi zawodowej, bo dyplom uzyskany na stołecznych uczelniach naprawdę bardzo wiele znaczy na rynku pracy.”

      

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W WARSZAWIE

     biotechnologia
     fotonika
     informatyka
     Rozwiń

     59 Uczelni w Warszawie

     Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

     Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

     Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie     # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Jakie studia inżynierskie wybrać

     Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn - wszystko co musisz wiedzieć

     Studia inżynierskie w Warszawie

     Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

     Co zdawać na maturze

      

     Komentarze (0)