Inżynieria materiałowa

Inżynieria materiałowa

Inżynieria materiałowa

18.06.2021

Inżynieria materiałowa

Mechanika i budowa maszyn to propozycja kształcenia idealna dla osób, którym zależy na znaczącym wyspecjalizowaniu wykształcenia. Warto podkreślić, że dziś sektor logistyczny zdecydowanie czeka na pracowników właśnie z tego obszaru. Nim rozpoczniesz studia sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekały w programie dydaktycznym.

Inżynieria materiałowa to jeden z najważniejszych przedmiotów w siatce. Jego celem jest charakterystyka tworzyw metalicznych, polimerowych, ceramicznych, kompozytowych. Poznanie metod wyznaczania ich właściwości technicznych. Typowe mechanizmy zużycia i niszczenia elementów, optymalizacja doboru materiałów do konkretnego zastosowania czy metale i ich stopy, wykresy równowagi, mikrostruktury, klasyfikacja – te zagadnienia również poznasz w ramach przedmiotu

Każdy student nabywa umiejętności analizy struktury typowych materiałów inżynierskich, potrafi wyznaczyć ich podstawowe parametry wytrzymałościowe, oraz na tej podstawie określić przydatność do konkretnego wykorzystania w technice.

idź do KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)