Metrologia

Metrologia

Metrologia

18.06.2021

Metrologia

Ochrona środowiska to dziś jeden z kierunków studiów, które cieszą się dużą popularnością. Zaczynamy bowiem rozumieć potrzebę ochraniania naszej planety. Jeśli i tobie kwestie z tych związane nie są obojętne, wybierz właśnie kształcenie o tym profilu. Sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekały w programie kształcenia. Dzięki temu nic nie powinno być zaskoczeniem.

Metrologia to jeden z podstawowych przedmiotów w siatce Naczelnym celem przedmiotu jest przekazanie podstaw teoretycznych i praktycznych dotyczących metod, zasad i procedur pomiarowych oraz obliczania błędów i szacowania niepewności pomiarowych. Studenci w czasie zajęć zapoznają się problemami związanymi z pomiarami długości i kąta.

Omawiane są zagadnienia budowy narzędzi pomiarowych, analizy metod pomiarowych, doboru sprzętu pomiarowego. W części poświęconej zamienności części maszyn studenci poznają podstawy rachunku wymiarów tolerowanych, układ tolerancji, uczą się rozwiązywać proste łańcuchy wymiarowe. W ramach zajęć z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi pomiarowych studenci poznają podstawy SPC (Statystycznego sterowania procesami produkcji) i MSA (Analizy zdolności systemów pomiarowych).

idź do KIERUNKU OCHRONA ŚRODOWISKA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)