Statystyka

Statystyka

Statystyka

18.06.2021

Statystyka

Wybierasz studia na kierunku psychologia, ale nie wiesz, czego się spodziewać? Jest na to rada. Przeanalizuj odpowiednio wcześnie program kształcenia. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne przedmioty, które czekać będą na ciebie w siatce. Jeśli przeanalizujesz je odpowiednio wcześnie, dowiesz się, czy to kierunek dobry dla ciebie.

Statystyka to jeden z przedmiotów, z którym zetknie się każdy student psychologii. Przedmiot stanowi wprowadzenie do statystyki dla studentów. Są omawiane zagadnienia podstawowe związane z opisem statystycznym, testami istotności, przedziałami ufności i badaniem związku pomiędzy cechami. Na zajęciach są prezentowane najbardziej popularne i podstawowe testy statystyczne używane w doświadczalnictwie i badaniach z różnych dziedzin.

Na podstawie prostych testów statystycznych jest omawiana ich konstrukcja i sposób interpretacji wyników. Studenci są wprowadzani w podstawowe techniki analizy danych i ich opracowania za pomocą programów komputerowych. Są poruszane takie zagadnienia jak dobór odpowiedniego testu do schematu doświadczalnego, oraz istotność statystyczna a znaczenie merytoryczne wyników testowania.

idź do kierunku PSYCHOLOGIA STUDIA WARSZAWA

Komentarze (0)