Architektura i urbanistyka studia II stopnia Szczecin

Architektura i urbanistyka studia II stopnia Szczecin

Architektura i urbanistyka studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

architektura i urbanistyka

Odkryj architekturę i urbanistykę w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura i urbanistyka studia II stopnia (magisterskie) Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Interesujesz się naukami artystycznymi oraz różnymi dziedzinami sztuki wizualnej? Jesteś osobą o dużym poczuciu estetyki i masz rozwinięty zmysł artystyczny? Posiadasz duże zdolności manualne, a dodatkowo jesteś osobą kreatywną? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania to powinieneś aplikować na studia architektoniczne. Współcześnie, w dobie rozwoju urbanistycznego oraz powstawia nowych obiektów mieszkalnych i użytkowych, zapotrzebowanie na wszechstronnie wykształconych architektów nieustannie rośnie.

W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek architektura i urbanistyka w Szczecinie. Osoby, które zdecydują się na niego aplikować powinny mieć wyższe wykształcenie kierunkowe oraz interesować się naukami artystycznymi, ścisłymi i technicznymi.

czytaj dalej wszystko o Architektura i urbanistyka studia II stopnia Szczecin

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek architektura i urbanistyka?

Aby zostać studentem powyższego kierunku będziesz musiał przestawić dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku architektura lub architektura i urbanistyka.

Architektura i urbanistyka w Szczecinie - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku architektura i urbanistyka w Szczecinie?

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku architektura i urbanistyka w Szczecinie będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami technicznymi i artystycznymi. Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć i wykładów związanych z tyymi obszarami tematycznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • ochrona zabytków
  • projektowania urbanistyczne
  • zarządzanie miastami
  • projektowanie krajobrazu

W czasie studiów zdobędziesz także kompleksową wiedzę na temat historii i teorii architektury oraz urbanistyki, co pozwoli Ci lepiej poznać branżę architektoniczną. Studenci dowiedzą się także więcej o historii sztuki. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz również niezwykle cenne umiejętności praktyczne. Tym samym nauczysz się technik projektowania architektonicznego. Co więcej, będziesz korzystał z zaawansowanych programów i narzędzi informatycznych, które usprawnią twoją codzienną prace. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia drugiego stopnia na kierunku architektura i urbanistyka będą trwały półtora roku, czyli trzy semestry i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia architektoniczne w Szczecinie, dzięki ciekawym i dopasowanym do współczesnych realiów programom nauczania, kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy.

Jako absolwent kierunku architektura będziesz doskonale przygotowany do pracy w biurach architektonicznych i projektowych. Co więcej możesz związać swoją przyszłość zawodową z wydawnictwami i redakcjami czasopism o tematyce budowlanej czy architektonicznej. Abiturienci często decydują się na pracę w firmach deweloperskich lub wykonawczych. Inną, równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w agencjach nieruchomości.

Dobrym i niezwykle przyszłościowym rozwiązaniem będzie założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz także kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Kierunki architektura i budownictwo w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)