Projektowanie architektoniczne

Projektowanie architektoniczne

Projektowanie architektoniczne

18.06.2021

Projektowanie architektoniczne

Nauka przedmiotów ścisłych nie jest ci straszna? Interesują cię kwestie związane z architekturą? Zwracasz uwagę na to, jak wyglądają budynki wokół ciebie? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, wybierz studia w Krakowie na kierunku architektura. Sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekać w siatce kształcenia.

Projektowanie architektoniczne to jeden z najważniejszych przedmiotów, który znalazł się w siatce programowej tego kierunku. Na tym przedmiocie obowiązuje tematyka związana z definicjami architektury i pojęciami związanymi, rolą architekta w procesie projektowym, analizy procesu projektowego jako założenia interdyscyplinarnego. Konteksty architektury: społeczne, kulturowe, artystyczne, historyczne, ekonomiczne, techniczne.

Każdy student dzięki zajęciom między innymi potrafi opisać rolę architekta w projektowaniu, wykazuje znajomość podstawowych zagadnień związanych z architekturą oraz umie projektować układy funkcjonalne posługując się zasadami ergonomii, estetyki i innymi wybranymi kryteriami.

idź do kierunku ARCHITEKTURA STUDIA KRAKÓW

Komentarze (0)