Matematyka

Matematyka

Matematyka

18.06.2021

Matematyka

Uwielbiasz urządzać wnętrza? Twój talent plastyczny znacznie wykracza poza średnią? Chciałabyś połączyć swoje zainteresowania i przekuć je w zawód? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, możesz z powodzeniem wybrać kierunek taki jak architektura wnętrz. Sprawdź odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty będą na ciebie czekać w siatce!

Matematyka to także jeden z przedmiotów, z którym mogą zetknąć się studenci architektury wnętrz. Jest on o tyle istotny, że studenci dzięki niemu uczą się, jak obliczać różnorodne aranżacje przestrzeni zgodne chociażby z normami budowlanymi.

Program przedmiotu obejmuje elementy analizy matematycznej w zakresie funkcji jednej i dwóch zmiennych oraz algebry liniowej. Szczególna uwaga jest zwrócona na zapoznanie z metodami matematycznymi stosowanymi w naukach architektonicznych. Na ćwiczeniach studenci rozwiązują zadania, które oswajają z teorią. Celem całego kursu jest kształcenie twórczego i logicznego myślenia, ścisłego wyrażania myśli, formułowania problemów i rozwiązywania ich przy wykorzystaniu narzędzi matematycznych.

idź do kierunku ARCHITEKTURA WNĘTRZ KRAKÓW

Komentarze (0)