Architektura wnętrz - Kraków

Architektura wnętrz - Kraków

Architektura wnętrz - Kraków
Dodaj do ulubionych

02.06.2023

Architektura wnętrz studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Architektura wnętrz w Krakowie to 3,5-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie rozpocznie się 31 maja 2023 r. i potrwa do 19 czerwca 2023 r. | Architektura wnętrz Kraków - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na architekturze wnętrz oferują zdobycie wykształcenia, łączącego wiedzę architektoniczną i artystyczną. W toku studiów studenci uczą się m.in. wykorzystywania najnowszych technologii oraz tego jak przeprowadzać proces projektowy. Studiując na architekturze wnętrz poza wiedzą praktyczną i teoretyczną, rozwiniesz też umiejętność kreatywnego i innowacyjnego realizowania zadań. Absolwenci tego kierunku mają niezbędne umiejętności do projektowania wystaw, mebli oraz miejsc pracy i rekreacji.

Ukończenie studiów na kierunku architektura wnętrz daje możliwość zatrudnienia w firmach deweloperskich, pracowniach architektonicznych, a nawet w muzeach i galeriach sztuki. Absolwenci posiadają kompetencje zarówno do projektowania jak i nadzorowania inwestycji.
 

Uczelnie

W Krakowie architekturę wnętrz możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Architektury Wnętrz ASP).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku architektura wnętrz w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brany jest pod uwagę wynik egzaminu wstępnego. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura wnętrz w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Wykaz opłat za studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie >

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Krakowie?

Studia architektoniczne wymagają wielu specyficznych predyspozycji, których nie uwzględniają wyniki zdobyte podczas egzaminu dojrzałości. Aby dostać się na jedną z krakowskich uczelni musisz wziąć udział w sprawdzianie wstępnym, który obejmować będzie rozmowę oraz przegląd twoich prac. Zatem aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, przygotowania zacznij już dzisiaj!

Oczywiście na maturze także musisz uzyskać pozytywne wyniki, więc zastanów się, które z przedmiotów mogą ci pomóc podczas przyszłej nauki – zastanów się, czy nie będzie ci się opłacać intensywna nauka matematyki, a może historii sztuki?

 

Architektura wnętrz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - przedmioty maturalne

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w rekrutacji 2023/2024 na kierunek architektura wnętrz przewiduje obowiązkowy egzamin wstępny, który składa się z trzech zadań: przeglądu prac, egzaminu praktycznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. dowiedz się więcej

 

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Krakowie

Opis kierunku

W czasie studiów na kierunku architektura wnętrz studenci rozwiną wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ogólnoplastycznych i artystycznych. Przede wszystkim nauczą się technik rysunku, malarstwa, rzeźby i grafiki. Ponadto poznają zasady projektowania mebli, wnętrz oraz wystaw z zastosowaniem programów i narzędzi informatycznych, wspomagających proces projektowania.
Wśród krakowskich uczelni publicznych architektura wnętrz znałazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (ponad 70 zgłoszeń - 3 osoby na miejsce).
 

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych i architektonicznych, wydawnictwach i czasopismach wnętrzarskich, instytucjach kultury, czy w galeriach sztuki.

Uczelnie w Krakowie kształcą najwyższej klasy profesjonalistów, zatem absolwenci architektury wnętrz w ogóle nie powinni martwić się o przyszłe zatrudnienie. Mogą oni podjąć pracę w różnego rodzaju biurach architektonicznych i projektowych. Architekci wnętrz przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, która pozwoli im na podejmowanie współpracy z wyłącznie wybranymi klientami i realizację jedynie własnych projektów. Absolwenci krakowskich uczelni mogą podejmować także pracę w różnego rodzaju ośrodkach kulturalnych, takich jak teatry, gdzie mogą na przykład współtworzyć powstawanie scenografii.

Coraz częściej w prasie popularnej pojawiają się także działy poświęcone designowi i wystrojowi wnętrz. Absolwenci architektury wnętrz mogą zatem znaleźć zatrudnienie w redakcjach i wydawnictwach, gdzie pracować będą na stanowiskach ekspertów, zajmujących się właśnie sprawami designu, ponieważ współcześnie odgrywa on coraz większą rolę. Warto jeszcze podkreślić, że wszyscy absolwenci krakowskich uczelni swoją karierę zawodową mogą rozwijać nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

 

Program kształcenia i przedmioty

Program kształcenia na tym kierunku można podzielić na kilka podstawowych, uzupełniających się bloków. Studenci muszą poznać wszystkie te zagadnienia, by otrzymać jak najbardziej wszechstronne wykształcenie. Czekają na nich zajęcia praktyczne, teoretyczne oraz przedmioty obejmujące aspekty związane z budownictwem.

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

Wymienione przedmioty stanowią tylko nieznaczny wycinek tego, co czeka każdego studenta architektury wnętrz. Przyszli absolwenci krakowskich uczelni otrzymają zatem bardzo rzetelne wykształcenie, które obejmować będzie wiele różnorodnych aspektów. Dobry architekt wnętrz to nie tylko esteta, poniważ by w pełni profesjonalnie wykonywać swoją pracę, musi cechować go matematyczna, czy wręcz chirurgiczna precyzja. To zawód o wysokiej odpowiedzialności, zatem każda decyzja architekta wnętrz musi być oparta na stabilnych podstawach teoretycznych.

 

Ogólne cele kształcenia

Architektura wnętrz to studia łączące zagadnienia z zakresu m.in. sztuk pięknych i techniki. Studenci tego kierunku skupiają się na tworzeniu miejsc, które mają służyć ludziom w ich codziennym życiu. Uczestnicy zajęć rozwijają cenne umiejętności techniczne i organizacyjne. Architekci wnętrz zajmują się m.in. projektowaniem oraz kształtowaniem plastycznym, artystycznym i estetycznym budynków, a także konstruowaniem elementów przestrzeni użytkowej człowieka – np. meble, detale.

W trakcie zajęć uczestnicy wykorzystują metody i techniki projektowe, a także zdobywają wiedzę specjalistyczną, która dotyczy np. materiałoznawstwa, nowoczesnych technologii oraz konstrukcji charakterystycznych dla architektury i architektury wnętrz. Studenci architektury wnętrz znają współczesne tendencje w projektowaniu i zgłębiają wiedzę humanistyczną w zakresie m.in. historii architektury, sztuki i kultury. Absolwenci tego kierunku rozumieją podstawy adaptacji i modernizacji wnętrz, a także umiejętnie projektują ekspozycje, przestrzenie i obiekty wystawiennicze.

Absolwenci architektury wnętrz mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę np. w instytucjach projektowych, jednostkach kultury czy jednostkach administracji samorządowej. Architekci wnętrz zajmują się aranżacją przestrzeni nie tylko mieszkalnych, ale również publicznych czy muzealnych. Specjaliści tej dziedziny zajmują się również projektowaniem scenografii i aktywnie współpracują przy produkcji reklam telewizyjnych.

 

 

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2023/2024, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oferuje 26 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na ASP w Krakowie.

Kierunek architektura wnętrz - uczelnie w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów organizowana jest w ramach limitu miejsc – oznacza to, że uczelnie przyjmują tych kandydatów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym.

  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: 26

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Stacjonarna nauka w uczelniach publicznych jest bezpłatna – za studia niestacjonarne z kolei należy zapłacić. Płatne są również studia oferowane przez znaczą większą część prywatnych szkół wyższych.

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin publikowania wyników rekrutacji w poszczególnych uczelniach może różnić się, ponieważ jest on ustalany indywidualnie przez szkoły wyższe. Informacje na ten temat publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Kandydaci w ten sposób mogą dowiedzieć się, ile punktów zdobyli w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – 12.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można najczęściej osobiście do siedziby uczelni. Niektóre szkoły wyższe dopuszczają lub nawet preferują dostarczenie kompletu dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Komplety dokumentów rekrutacyjnych można zazwyczaj składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji – terminy przeznaczone na dostarczenie plików są ustalane indywidualnie przez uczelnie. Kandydaci mają na to najczęściej zaledwie kilka dni. Spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – od 31.05.2023 do 19.06.2023 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Uczelnie w Krakowie - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Architektury Wnętrz) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Krakowie?

Studia na kierunku architektura wnętrz zdecydowanie nie są stworzone dla każdego, wymagają wielu umiejętności i zaangażowania, jednak dają gwarant kreatywnego zatrudnienia w przyszłości.

Zosia, studentka architektury wnętrz w Krakowie, mówi:

Uwielbiam to, co robię na studiach! Oczywiście, nie wszystkie przedmioty przypały mi do gustu – zwłaszcza te czysto techniczne. Natomiast wiem, że bez nich nie mogłabym nazwać siebie profesjonalistką. Czasami trzeba zacisnąć pięści i się poświęcić, ale w przypadku architektury wnętrz wiem, że warto! Nie wyobrażam sobie innych studiów!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Kraków studia i stopnia

Architektura wnętrz Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Kraków studia stacjonarne

Architektura wnętrz Kraków studia niestacjonarne

Kierunki architektura i budownictwo w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia