Edukacja żywieniowa

Edukacja żywieniowa

Edukacja żywieniowa

18.06.2021

Edukacja żywieniowa

Kochasz zdrową kuchnię i zależy ci na tym, by swoją pasję przekuć w zatrudnienie? Dzięki studiom na kierunku dietetyka dostaniesz taką szansę. Sprawdź, jakie przedmioty czekają na ciebie w siatce kształcenia – dzięki temu będziesz mieć pewność, że studia przyniosą ci satysfakcję!

Edukacja żywieniowa to jeden z ważniejszych przedmiotów z punktu widzenia współczesnej dietetyki. Celem nauczania jest zapoznanie studenta z podstawami edukacji żywieniowej, sposobami i metodami prowadzącymi do efektywnego przekazywania wiedzy żywieniowej w społeczeństwie.

Student po zakończeniu kształcenia zna specyficzne potrzeby żywieniowe człowieka związane z jego wiekiem, stanem zdrowia oraz poziomem aktywności fizycznej. Zna różne formy i metody upowszechniania i przekazywania wiedzy o prawidłowym żywieniu dostosowane do możliwości percepcyjnych odbiorców. Umie przekazać wiedzę na temat prawidłowego żywienia, wykorzystując różne formy i techniki przekazu, takie jak prezentacje multimedialne, plakaty, broszury.

idź do kierunku DIETETYKA STUDIA KRAKÓW

Komentarze (0)