Mikrobiologia żywności

Mikrobiologia żywności

Mikrobiologia żywności

18.06.2021

Mikrobiologia żywności

Studia na kierunku dietetyka to szansa rozwoju dla osób, które wiedzą jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Wybierz ten profil kształcenia, jeśli zależy ci na tym, by twoja wiedza była profesjonalna i kompletna. Jeśli jesteś ciekawy, jakie przedmioty na studiach dietetycznych czekają na ciebie, przeanalizuj odpowiednio wcześnie program kształcenia!

Mikrobiologia żywności to jeden z podstawowych przedmiotów. Każdy student dzięki niemu przedstawia wykorzystanie i wpływ drobnoustrojów w procesach i technologii przemysłu spożywczego. Charakteryzuje grupy drobnoustrojów pożytecznych w produkcji w żywności, przebiegu procesów zachodzących w żywności pod wpływem mikroorganizmów.

Oprócz tego każdy student na i rozumie ważność przestrzegania parametrów procesowych oraz higieny podczas wytwarzania żywności, przechowywania i dystrybucji żywności oraz potrafi posłużyć się prostymi metodami w analizie surowców i produktów spożywczych w oparciu o znajomość podstawowych technik stosowanych w mikrobiologii.

idź do kierunku DIETETYKA STUDIA KRAKÓW

Komentarze (0)