Farmakologia

Farmakologia

Farmakologia

18.06.2021

Farmakologia

Biologia i chemia – jeśli te przedmioty nie sprawiają ci problemu, a wręcz przeciwnie i w przyszłości chciałbyś wykonywać jeden z zawodów medycznych, wybierz studia na kierunku pielęgniarstwo. Pamiętaj jednak, że są to studia zarezerwowane wyłącznie dla najlepszych absolwentów szkół średnich! Sprawdź, jakie przedmioty odnajdziesz w siatce programowej.

Farmakologia to jeden z przedmiotów, który czeka na studentów w siatce programowej. Jego naczelnym celem jest zapoznanie się z podstawami farmakologii: znajomości dróg podawania leków, losów leków w organizmie, mechanizmów działania leków, działania farmakologicznego w pielęgniarstwie.

Każdy student między innymi otrzymuje kwalifikacje w zakresie posługiwania się podstawową wiedzą farmakologiczną w zakresie: wyboru postaci stosowanych leków, znajomości dróg podawania leków, znajomości losów leków w organizmie, znajomości mechanizmów działania leków czy osiada umiejętność zdobywania informacji, zarówno ze źródeł pierwotnych, jak i wtórnych (w języku polskim i angielskim), włączając informacje uzyskiwane z elektronicznych baz danych; wykazuje umiejętność krytycznej analizy i selekcji informacji.

idź do kierunku PIELĘGNIARSTWO STUDIA KRAKÓW

Komentarze (0)