Historia designu

Historia designu

Historia designu

Historia designu

Studia na kierunku wzornictwo zostały stworzone z myślą o osobach, które chciałyby w szczególności rozwinąć swój talent plastyczny. W siatce programowej tego kierunku można odnaleźć jednak zarówno przedmioty praktyczne, jak i przedmioty teoretyczne. Sprawdź, co będzie na ciebie czekać, jeśli wybierzesz ten profil kształcenia.

Historia designu to jeden z przedmiotów, który znalazł się w siatce programowej. Przedmiot prezentuje genezę zjawiska artystyczno-kulturalnego jakim jest współczesny design oraz złożoną metodologię badań wzornictwa. Rozpoczyna się od zagadnień teoretycznych związanych z myślicielami i krytykami brytyjskimi ery postindustrialnej. Przybliża sylwetki Johna Ruskina i Williama Morrisa. Analizuje początki zjawiska oraz ich wpływ na powstanie dwóch najważniejszych szkół-ruchów artystycznych.

Każdy student między innymi ma uporządkowaną wiedzę z zakresu podstawowych zagadnień dotyczących historii i chronologii designu w kontekście Stanów Zjednoczonych i Europy, zna najważniejsze różnice pomiędzy szkołami, nurtami i projektantami, umieścić je na mapie współczesnego designu czy ma świadomość złożoności procesu kształtowania się designu, potrafi go przeanalizować w logiczny sposób, w oparciu o wiedzę historyczną.

idź do kierunku WZORNICTWO STUDIA KRAKÓW

w Krakowie - zasady rekrutacji

Komentarze (0)