Budownictwo podziemne

Budownictwo podziemne

Budownictwo podziemne

18.06.2021

Budownictwo podziemne

Zwracasz uwagę na jakość wykonania budowli? Nie boisz się intelektualnych wyzwań? Matematyka i fizyka to twoje mocne strony? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, wybierz studia na kierunku budownictwo. Sprawdź, jakie przedmioty będą na ciebie czekały w siatce programowej!

Budownictwo podziemne to jeden z ważniejszych przedmiotów praktycznych. Jego najważniejszym celem jest uzyskanie wiedzy niezbędnej do projektowania i wykonawstwa budowli podziemnych: tuneli i podziemnych obiektów kubaturowych oraz tuneli drążonych tarczami zmechanizowanymi. Poznanie technologii i podstaw projektowania budowli podziemnych w budownictwie komunikacyjnym i ogólnym. Umiejętność zaprojektowania przejścia podziemnego realizowanego w wykopie otwartym oraz przecisku.

Każdy student między innymi na zasady klasyfikacji tuneli i kształtowania ich wymiarów, zna technologie budowy tuneli i technologie bezwykopowe budowy instalacji podziemnych czy potrafi zaprojektować przejście podziemne pod drogą oraz wie, jak zaprojektować przecisk pod drogą.

idź do kierunku BUDOWNICTWO STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)