Biochemia toksykologiczna

Biochemia toksykologiczna

Biochemia toksykologiczna

18.06.2021

Biochemia toksykologiczna

Zdrowa kuchnia może być przede wszystkim smaczna i bogata w różnorodne składniki odżywcze. Jeśli chcesz zajmować się propagowaniem zdrowych i wartościowych modeli odżywiania, wybierz studia dietetyczne. Przeanalizuj jednak odpowiednio wcześnie, jakie przedmioty będą na ciebie czekały w siatce programowej – unikniesz dzięki temu rozczarowań.

Biochemia toksykologiczna to jeden z przedmiotów w siatce. Jego podstawowym celem jest przedstawienie wiedzy dotyczącej biochemicznego aspektu działania trucizn, z uwzględnieniem ich struktury i właściwości chemicznych; biochemii toksyn egzo- i endogennych, ich przemian w ustroju oraz interakcjami z prawidłowymi składnikami ustrojowym, jak również wzbudzenie chęci dalszego samodzielnego pogłębiania wiedzy z omawianego zakresu.

Każdy student dzięki zajęciom między innymi wyjaśnia złożone zjawiska i procesy biologiczne, posługuje się specjalistyczną terminologią biologiczną w języku polskim i angielskim, dyskutuje aktualne zagadnienia w polskiej i angielskiej literaturze naukowej z zakresu biologii czy wybiera i studiuje literaturę naukową w języku polskim i angielskim z zakresu nauk biologicznych.

idź do kierunku DIETETYKA STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)