Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

18.06.2021

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

Studia na kierunku ekonomia od wielu lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych kierunków studiów. Osoby, które je wybierają nie powinny mieć w przyszłości problemów z zatrudnieniem – czekać na nich będzie szeroko rozumiany sektor bankowy. Sprawdź, jakie przedmioty czekają w siatce!

Przedmiotem zajęć są narzędzia i metody zarządzania finansami, niezbędne przy podejmowaniu decyzji finansowych w przedsiębiorstwie. Celem ich jest optymalizacja wyników finansowych. Zakres tematyczny przedmiotu obejmuje w szczególności: skutki finansowe procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie, źródła i treść informacji finansowych, metody zarządzania bieżącego, zasady finansowania i inwestowania.

Przedmiot ma charakter poznawczy i uniwersalny, natomiast ćwiczenia dają możliwość praktycznego wykorzystania tej wiedzy, możliwość nauczenia się samodzielnego podejmowania decyzji zarządczych w różnych sytuacjach rynkowych. Przedmiot adresowany jest do studentów rozpoczynających studia o profilu ekonomiczno-menedżerskim.

idź do kierunku EKONOMIA STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)