Podstawy robotyki

Podstawy robotyki

Podstawy robotyki

18.06.2021

Podstawy robotyki

Przedmioty takie matematyka, fizyka czy informatyka są w kręgu twoich zainteresowań? Nie boisz się intelektualnych wyzwań? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, wybierz studia takie jak automatyka i robotyka. Sprawdź przed tym odpowiednio wcześnie, czego będziesz mógł się spodziewać po prześledzeniu programu kształcenia.

Podstawy robotyki to jeden z przedmiotów w siatce. Celem zajęć z Podstaw robotyki jest przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu: budowy, zasady działania i zastosowania robotów, opisu pozycji i orientacji brył sztywnych czy kinematyki i dynamiki manipulatorów.

Każdy student między innymi potrafi przygotować i dokonać analizy kinematyki prostej i odwrotnej robotów przemysłowych, ma wiedzę w zakresie dynamiki robotów przemysłowych czy zna budowę, zasadę działania i zastosowania robotów oraz orientuje się trendach rozwojowych robotyki oraz potrafi samodzielnie napisać, skompilować, uruchomić i testować program do analizy kinematyki prostej i odwrotnej wybranych robotów przemysłowych

idź do kierunku AUTOMATYKA I ROBOTYKA STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)