Algorytmy i struktury danych

Algorytmy i struktury danych

Algorytmy i struktury danych

18.06.2021

Algorytmy i struktury danych

Zastanawiasz się, jakie przedmioty czekają cię na studiach inżynierskich? Możesz to odpowiednio wcześnie sprawdzić – również w przypadku kierunku takiego jak automatyka i robotyka. Zobacz, co będzie na ciebie czekało w siatce programowej. Dzięki temu unikniesz rozczarowań!

Algorytmy i struktury danych to jeden z ważniejszych przedmiotów w siatce kierunku takiego jak automatyka i robotyka. Omawia on klasyczne struktury danych takie jak: listy, stosy, kolejki, drzewa i grafy oraz podstawowe algorytmy na tych strukturach z uwzględnieniem złożoności. Zajęcia praktyczne koncentrują się na rozwiązywaniu zadań praktycznych oraz przygotowaniu programów w wybranym języku.

Algorytmy i struktury danych to przedmiot, dzięki któremu każdy student ma podstawową wiedzę z zakresu wybranych technik projektowania algorytmów oraz rozumie, jak można poprawić ich efektywność i przejrzystość czy ma podstawową wiedzę na temat powszechnie stosowanych algorytmów sortowania, potrafi wyjaśnić ich działanie oraz ocenić złożoność wybranych algorytmów.

idź do kierunku AUTOMATYKA I ROBOTYKA STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)