Psychologia w Krakowie - terminy rekrutacji

Psychologia w Krakowie - terminy rekrutacji

Psychologia w Krakowie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Ignatianum w Krakowie Uniwersytet Ignatianum w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 17.06.2024
do 12.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 17.06.2024
do 12.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 17.06.2024
do 12.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 17.06.2024
do 12.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 04.06.2024
do 09.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 04.06.2024
do 17.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji:do 12.09.2024
Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 04.06.2024
do 09.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 04.06.2024
do 17.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Uczelnie w Krakowie przygotowały w tym roku bardzo bogatą ofertę studiów psychologicznych dla swoich kandydatów. Śmiało można napisać, że rekrutacja na studia wyższe zaczyna się ona jeszcze przed oficjalnym przyjmowaniem zgłoszeń kandydatów. Każda osoba, która chce rozpocząć studia wybiera takie przedmioty, dzięki którym będzie mogła w niej uczestniczyć. W harmonogramie rekrutacji uwzględnione są wszelkie podstawowe terminy, takie jak – początek rejestracji kandydatów, zakończenie kwalifikacji, czy czas składania dokumentów na studia.

Na ogół rekrutacja na studia ma kilka etapów, tak by osoby, które nie dostały się podczas pierwszego z nich, mogły ubiegać się o ponowne przyjęcie wraz z drugą turą osób rekrutowanych. Pierwszy etap rekrutacji najczęściej odbywa się w lipcu tuż po ogłoszeniu wyników z matur. Przyszli studenci mogą się jednak rejestrować w ciemno na wybrane kierunki już w kwietniu. To, czy dostaną się na studia, zależy bowiem wyłącznie od wyników, uzyskanych podczas egzaminów dojrzałości.

Jeżeli nie zakwalifikowałeś się na studia w pierwszym etapie rekrutacji, nie musisz od razu załamywać rąk. Uczelnie w Krakowie przygotowują kolejny termin rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia oraz września. Dotyczy on najczęściej tych kierunków, na które nie zostały wypełnione limity miejsc podczas pierwszego etapu kwalifikacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Osoby, które znalazły się na listach osób przyjętych, muszą dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Musisz pamiętać jednak, by wśród tych dokumentów znalazły się na pewno:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności, ponieważ ich brak w systemie uczelni oznaczać będzie rezygnację ze studiów.

Opłaty rekrutacyjne +

Rekrutacja na studia na kierunku psychologia w Krakowie wiąże się na ogół z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej. To bardzo ważna część kwalifikacji na studia, więc jej nie zaniedbaj. Dokładna wysokość opłaty rekrutacyjnej zależeć będzie od poszczególnych ośrodków akademickich, oscyluje ona na ogół w okolicach 85 i 100 zł. Dokonaj jej odpowiednio wcześnie, by mieć pewność, że twoja kandydatura zostanie rozważona w procesie rekrutacji. Możesz ją uiścić za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych lub za pośrednictwem poczty oraz przelewu bankowego. Pamiętaj także, żeby dowód wpłaty dostarczyć do dziekanatu danej uczelni w Krakowie.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Warto odpowiednio wcześnie zorientować się, jakie wymagania rekrutacyjne obowiązują na danej uczelni, by mieć pewność, że nauka do egzaminów dojrzałości nie poszła na marne. Studia na kierunku psychologia w Krakowie są wyjątkowo wymagające i co roku liczba kandydatów jest naprawdę duża. Wśród przedmiotów, które powinny znaleźć się w kręgu twoich szczególnych zainteresowań, muszą być: matematyka, biologia, WOS, czy nawet historia. Pamiętaj, że część z nich powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym. Wiedza kandydatów na studia psychologiczne sprawdzana jest wyjątkowo skrupulatnie.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każda z uczelni wybiera swój indywidualny przelicznik punktów, jakie zostały zdobyte przez kandydatów podczas egzaminów dojrzałości. Przelicznik ten na ogół związany jest z poziomem, który wybrałeś dla zdawanych przez siebie przedmiotów. Oczywiście najwięcej punktów zdobędziesz z tych przedmiotów, które zdawałeś na maturze na poziomie rozszerzonym. Model ten obowiązuje na większości uczelni w Polsce.

Olimpiady oraz konkursy +

Rekrutacja na większość kierunków w Polsce wiąże się nie tylko z doskonałymi wynikami maturalnymi. Ciekawą alternatywą może być udział w różnego rodzaju olimpiadach oraz konkursach. To propozycja dla najbardziej ambitnych kandydatów, ponieważ ich wiedza oraz umiejętności powinny wykraczać poza mury szkoły średniej. Studia psychologiczne to doskonała okazja, by wziąć udział w takiej olimpiadzie i znaleźć się na liście osób przyjętych poza kolejnością. Możesz wybierać spośród olimpiad takich jak:

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Biologiczna;
  • czy Turniej Wiedzy Psychologicznej.

Pamiętaj, że wzięcie udziału w olimpiadzie nie zwalania cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Komentarze (1)

Lilka odpowiedz

Zaczynam od pazdziernika psycholgie na Apeironie, sadzac po tym ze uczelnia cieszy sie dobra reputacja to mam nadzieje ze nie bede zawiedziona :)