Psychologia dzieci i młodzieży

Psychologia dzieci i młodzieży

Psychologia dzieci i młodzieży

Studia w Katowicach i woj. śląskim

psychologia dzieci i młodzieży

Odkryj studia psychologia dzieci i młodzieży w Katowicach i woj. śląskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychologia dzieci i młodzieży studia Katowice i woj. śląskie - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia dzieci i młodzieży to idealna propozycja kształcenia dla osób, które chcą nabyć wiedzę z zakresu psychologii i pokrewnych dziedzin naukowych. Studenci zgłębiają biologiczne i psychospołeczne uwarunkowania rozwoju dzieci i młodzieży, podstawy psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej oraz psychologii klinicznej dzieci. Uczą się również o mechanizmach i sposobach terapii uzależnień w okresie dzieciństwa i adolescencji.

W siatce zajęć znajdują się takie przedmioty jak: diagnoza i terapia zaburzeń rozwoju wieku dziecięcego, biologiczne i psychospołeczne uwarunkowania rozwoju dzieci, zaburzenia rozwoju kompetencji szkolnych, psychologia kliniczna dzieci. Nauczysz się określać miejsce i znaczenie rodziny w rozwoju dzieci i młodzieży oraz diagnozować zaburzenia rozwoju kompetencji szkolnych.

Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu teorii i praktyki psychiatrii i psychologii klinicznej dzieci oraz rozwoju psychospołecznego dzieci. Możesz pracować na przykład w szkołach i przedszkolach, instytucjach oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, w poradniach psychologicznych, wychowawczych, w sektorze instytucji i miejsc związanych z rozwojem dzieci i młodzieży.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia dzieci i młodzieży

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)