CHMURA OBLICZENIOWA

Studia w Katowicach i woj. śląskim

chmura obliczeniowa

Odkryj studia chmura obliczeniowa w Katowicach i woj. śląskim i sprawdź gdzie możesz studiować

Chmura obliczeniowa studia Katowice i woj. śląskie - specjalność / ścieżka kształcenia

Chmura obliczeniowa to nowoczesna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci poznanie modelu przetwarzania danych, który opiera się na użytkowaniu usług dostarczonych przez usługodawcę (wewnętrzny dział lub zewnętrzna organizacja). Chmura jest bowiem usługą, która oferowana jest przez dane oprogramowanie.

W trakcie realizowanego kształcenia studenci mają okazję poznać model chmury obliczeniowej, której zasoby mają podążać za potrzebami usługobiorcy. Dowiesz się, na czym polega programowanie w chmurze obliczeniowej, zarządzanie projektami w środowiskach mieszanych, zarządzanie zasobami ludzki i komunikacja. Zapoznasz się ze sposobami działania systemów operacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych systemów wykorzystywanych w wirtualizacji, konteneryzacji i rozwiązaniach chmurowych.

W pracy zawodowej absolwenci wykorzystują serwery aplikacji i baz danych obiektowych i relacyjnych, szczególnie wykorzystywanych w systemach chmurowych. Pracują z popularnymi systemami kontroli wersji. Zajmują się wdrażaniem, konfiguracją i obsługą platform wirtualizacyjnych i chmur prywatnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest specjalność / ścieżka kształcenia CHMURA OBLICZENIOWA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Komentarze (0)