Informatyka - Katowice i woj. śląskie

Informatyka - Katowice i woj. śląskie

Informatyka - Katowice i woj. śląskie

Studia w Katowicach

Informatyka

Odkryj kierunek Psychologia w Katowicach i woj. śląskim i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Informatyka studia Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku informatyka w Katowicach to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Śląskiej, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach  oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Śląski w Katowicach oferuje 250 miejsc, a Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne nauczanie oferuje również Politechnika Śląska w Gliwicach. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UŚ, UE w Katowicach, PŚ oraz na uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 2875 zł do 4600 zł za pierwszy rok studiów.

 

Studia informatyczne uchodzą za jedne z najbardziej nowoczesnych i najdynamiczniej się rozwijających. Odnajdą się tutaj osoby, które w przyszłości chcą tworzyć nowe technologie i narzędzia informatyczne. Studenci mają do wyboru wiele specjalizacji, dzięki czemu odnajdują się w różnych miejscach pracy. Nabywają wiedzę odnoszącą się do technologii sieciowych, programowania, grafiki i sztucznej inteligencji.

Absolwenci mogą podjąć pracę twórczą, analityczną, projektową i administratorską, a zatrudniani są w sektorze IT, przemyśle wydobywczym, przedsiębiorstwach produkcyjnych, jednostkach gospodarczych i administracyjnych, agencjach marketingowych, firmach projektowych i doradczych, korporacjach międzynarodowych czy organach państwowych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Informatyka +

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Informatyka +

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Elektryczny PŚ stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Matematyki Stosowanej PŚ stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka w Katowicach?

Studenci na kierunku informatyka na Śląsku muszą liczyć się z tym, że nie wystarczy ścisły umysł, a także myślenie twórcze. By jednak jak najlepiej poradzić sobie na studiach informatycznych, znajomość podstaw informatyki, matematyki i fizyki są niezbędne. Są to także przedmioty, które warto zdawać na maturze, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym. Prócz matematyki, fizyki czy informatyki, warto rozważyć także język obcy. Oczywiście rekrutacja przewiduje wskazane przedmioty jako przedmioty do wyboru.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • informatyka,
 • matematyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku informatyka w Katowicach i woj. śląskim

Studia I stopnia

Rozwiń

Studia II stopnia

Zobacz, co wybierają inni

POKAŻ WSZYSTKIE

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Katowicach?

1. Dla kogo ten kierunek?

Amerykański programista Edward V. Berard powiedział: „Chodzenie po wodzie i tworzenie oprogramowania według specyfikacji są łatwe, o ile woda i specyfikacja są zamrożone”. To tylko poświadcza, że dla wielu z nas informatyczne działania wydają się magią. A informatycy tą magią władają, zajmując się tworzeniem nowych technologii i narzędzi informatycznych.

Studia w Katowicach na kierunku informatyka to bardzo rozwojowy dział wiedzy. Jest to kierunek, który nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem, uchodząc jednocześnie za prestiżowy. Kierunek informatyka w Katowicach jest idealny dla osób, które nie tylko cieszą się upodobaniem w naukach ścisłych i zamiłowaniem do rozwiązywania łamigłówek i problemów.

Ważne jest także myślenie abstrakcyjne i twórcze. Nowoczesność jest zasadniczym aspektem tej dziedziny wiedzy, bowiem nieustannie ulega ona zmianom poprzez nowe technologie i narzędzia informatyczne, a także specjalistyczne oprogramowanie, które stanowią wyzwania dla inżynierów informatyki.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Katowicach realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Kierunek informatyka w Katowicach to bardzo interesująca opcja, którą oferuje wiele uczelni i placówek edukacyjnych. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że są to studia nowoczesne, zapewniające bardzo dobrą pozycję na rynku pracy. Kierunek ten oferuje Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jak również Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Program kształcenia w zależności od uczelni może się nieco różnić. Przyszli studenci spotkają się jednak z takimi przedmiotami jak: bazy danych, podstawy programowania, sieci komputerowe, sztuczna inteligencja, ochrona własności intelektualnej. Nie zabraknie także zajęć z analizy matematycznej czy fizyki. Program jest urozmaicony, wiele przedmiotów jest obieralnych i zależy od tego, jaką specjalność wybierze dany student. Całość kształcenia pragnie zapewnić niezbędną wiedzę informatyczną, ekonomiczną czy biznesową, które są cenione na rynku pracy.

 

4. Praca po studiach

Przyszli absolwenci nie powinni martwić się o stabilne zatrudnienie. Aktualnie pracy dla informatyków czy programistów nie brakuje, a nawet jest jej tak wiele i jest na tyle korzystna, że wiele osób zmienia swoje kwalifikacje, by nastawić się na pracę w branży informatycznej. Wiele firm śledzi poczynania studentów jeszcze w trakcie ich edukacji, by jak najszybciej wychwycić najlepszych i zwerbować ich do swoich firm.

Absolwenci mogą pracować zarówno jako samodzielni programiści, jak i członkowie zespołów informatycznych, które zajmują się wytwarzaniem programów różnego typu (na przykład gier, aplikacji mobilnych, aplikacji biznesowych). Mogą być także analitykami danych, testerami, administratorami systemów baz danych i systemów zintegrowanych. Tak naprawdę kierunek informatyka w Katowicach i Gliwicach zapewnia szereg bardzo korzystnych możliwości.

Studia informatyczne w Katowicach można studiować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Zarówno studia w systemie dziennym, jak i zaocznym obfitują w szereg ciekawych przedmiotów i specjalności. Na studia niestacjonarne decydują się zwłaszcza osoby, które pracują w firmach i korporacjach także informatycznych, a weekendowy tryb nauki pomaga im pogodzić życie zawodowe z tym uczelnianym.

Uczelnie w Katowicach i woj. śląskim mają w swojej ofercie różne specjalności, co wpływa na to, że program kształcenia także jest różnorodny. Nie zabraknie fizyki i matematyki, a także języka obcego. Wśród przedmiotów odnaleźć można także:

 • podstawy programowania,
 • bazy danych,
 • języki i paradygmaty programowania,
 • ochrona własności intelektualnej,
 • architektura komputerów,
 • sieci komputerowe,
 • systemy inteligentnego budynku.

 

Oczywiście nie wszystkie przedmioty figurujące w siatkach zajęć są obowiązkowe. Programy oferują wiele przedmiotów specjalizacyjnych i fakultatywnych.

Wśród specjalizacji, które także są uzależnione od poszczególnych placówek, warto wymienić na przykład:

 • algorytmika i programowanie,
 • bazy danych i inżynieria danych,
 • programowanie gier i aplikacji mobilnych,
 • tester oprogramowania,
 • cyberbezpieczeństwo,
 • inżynieria infrastruktury sieciowej i systemów informatycznych.

 

Kierunki studiów w Katowicach i Gliwicach takie jak informatyka realizują zajęcia zarówno w formie wykładów, jak i ćwiczeń, które odbywają się w pracowniach komputerowych. Ćwiczenia i laboratoria pozwalają studentom zdobyć niezbędne umiejętności praktyczne, które mogą połączyć z wiedzą teoretyczną.

Studia informatyczne zapewniają absolwentom wiedzę odnoszącą się do metod i narzędzi programowania komputerów w stopniu zaawansowanym. Potrafią samodzielnie i zespołowo projektować i budować rozwiązania informatyczne, a także korzystać z nowoczesnych narzędzi ułatwiających pracę w zespołach programistycznych.

Znajomość metod przetwarzania i analizowania danych także nie jest im obca. Absolwenci potrafią programować i pracować w zespołach programistycznych, a zdecydowanym ułatwieniem jest dla nich rozwinięcie kreatywnego, przede wszystkim nowatorskiego myślenia, które wpływa na nowoczesne podejście do zagadnień technicznych.

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Studia na kierunku informatyka w Katowicach, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku informatyka w Katowicach i Gliwicach podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy stopień kończy się dyplomem licencjata lub inżyniera i trwa od sześciu do siedmiu semestrów (w zależności od uczelni). Drugi stopień trwa od trzech do czterech semestrów i kończy się obroną tytułu magistra. Nie każda z uczelni przewiduje studia informatyczne na stopniu drugim.

Uczelnie w Katowicach pragną zapewnić jak najlepszy poziom wykształcenia. Pierwszy cykl sprowadza się do zdobycia podstawowej, a zarazem niezbędnej wiedzy z dziedziny informatyki. Ukończenie stopnia pierwszego pozwala na podjęcie pracy w wymarzonym zawodzie. Stopień drugi gwarantuje rozwinięcie zdobytych umiejętności w stopniu zaawansowanym.

Jaka praca po kierunku informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Jaka praca po kierunku informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Edsger Dijkstra stwierdził: „Informatyka ma tyle samo wspólnego z komputerami, co astronomia ma z teleskopami”. Możesz być pewien, że studia informatyczne to nie tylko nauka o budowie komputera, ale także bardzo ceniona wiedza ekonomiczna, biznesowa i umiejętności z zakresu grafiki komputerowej.

Absolwenci kierunku informatyka mogą spodziewać się zatrudnienia jako samodzielni programiści lub członkowie zespołów zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania różnego typu, na przykład aplikacji biznesowych czy mobilnych.

Mogą pełnić funkcje testerów oprogramowania, analityków danych, administratorów systemów baz danych i systemów zintegrowanych, informatyków wspierających i rozwijających systemy informatyczne w firmach różnego typu. Inne propozycje zawodowe to m.in. manager IT, konsultant IT czy analityk biznesowy.

Po ukończeniu studiów informatycznych przyszli absolwenci znajdą pracę w przedsiębiorstwach związanych niemal z każdą branżą, na przykład w przemyśle wydobywczym, tajnym – związanym z obronnością czy technikami śledczymi, w branży medycznej, farmakologicznej, w szkolnictwie, przedsiębiorstwach produkcyjnych, agencjach marketingowych, firmach projektowych i doradczych, jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Absolwenci mogą pracować zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, w korporacjach międzynarodowych, organach państwowych i innych organizacjach wymagających wiedzy informatycznej i technicznej.

Kierunek informatyka w Katowicach i Gliwicach daje wiele możliwości zatrudnienia. Najlepsze stanowiska czekają oczywiście na najlepszych studentów, dlatego nie spoczywaj na laurach i dąż do osiągnięcia swojej własnej perfekcji w dziedzinie, która może okazać się nie tylko przyszłością, ale i pasją.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Informatyka?

Będąc absolwentem kierunku studiów Informatyka, czeka na ciebie wiele miejsc pracy, którą możesz dostać w licznych branżach w działach IT. Możesz pracować m.in. w firmach zajmujących się produkcją podzespołów, wydawnictwach tworzących gry i aplikacje lub w firmach testujących oprogramowania. Jako absolwent możesz również zajmować się tworzeniem stron internetowych lub pracować na własny rachunek po otworzeniu własnej działalności. Do zawodów wykonywanych przez absolwentów Informatyki możemy zaliczyć m.in. programistę, informatyka czy testera oprogramowania. Co należy do ich codziennych obowiązków i ile wynoszą ich średnie miesięcznie zarobki?

 

Programista

Absolwenci Informatyki mogą pracować m.in. jako programiści. Czym się zajmują? Programista może pracować np. w firmach w działach IT lub prowadzić własną działalność i świadczyć usługi z zakresu programowania np. na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.  Programista może tworzyć m.in. strony internetowe i pomagać w ich moderowaniu, pisać aplikacje, a następnie je testować lub może zajmować się wsparciem technicznym. Mediana zarobków programisty wynosi około 7780 zł brutto miesięcznie.

 

Informatyk

Informatycy odpowiadają m.in. za tworzenie stron internetowych i wsparcie techniczne. Mogą oni znaleźć zatrudnienie w wielu firmach z branży IT lub np. w szkołach, gdzie również mogą prowadzić zajęcia dydaktyczne, jeśli posiadają do tego uprawnienia. Dodatkowo pracując w szkole, mogą również czuwać nad działaniem całych sieci komputerowych oraz oprogramowania. Mediana zarobków informatyka wynosi 4900 zł brutto miesięcznie.

 

Tester oprogramowania

Testerzy oprogramowania jak sama nazwa stanowiska może wskazywać, zajmują się testowaniem m.in. aplikacji lub systemów. Zadaniem testera jest sprawdzenie aplikacji pod wieloma względami np. czy jest ona funkcjonalna lub czy nie pojawiają się błędy podczas jej użytkowania. Mediana zarobków testera oprogramowania wynosi około 6500 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (wrzesień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

 

 

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Katowicach?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach.

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Nim zdecydujesz się na studia w Katowicach i Gliwicach na kierunku informatyka, pamiętaj, że idealny kandydat:

 • interesuje się zagadnieniami związanymi z informatyką i nowoczesnymi technologiami;
 • umie myśleć zarówno logicznie, jak i abstrakcyjnie;
 • posiada nie tylko umysł ścisły, ale i twórczy;
 • jest nastawiony na nieustanny rozwój i dokształcanie się w kierunku IT i innych zagadnień technicznych;
 • dobrze obsługuje komputer.

 

Program studiów i przedmioty

Jeśli posiadasz tego typu predyspozycje, ten kierunek może być spełnieniem Twoich marzeń.
Studia informatyczne nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych kandydatów na studia wyższe. Jest to kierunek uchodzący za nowoczesny, gwarantujący stabilizację za runku pracy.

Właśnie z tych powodów kandydatów na jedno miejsce jest bardzo wielu, dlatego przedmioty maturalne warto zdać jak najlepiej zwłaszcza na poziomie rozszerzonym. Pod uwagę weź zwłaszcza matematykę i fizykę, które stanowią podłoże głównych przedmiotów w siatce zajęć. Punktowane są także: język obcy, geografia, informatyka, a nawet wiedza o społeczeństwie.

Pamiętaj także o tym, że duże znaczenie na poziomie rekrutacji ma pozycja finalisty czy laureata olimpiad i konkursów. Już teraz zastanów się nad udziałem na przykład w:

 • Olimpiadzie Matematycznej
 • Olimpiadzie Fizycznej.

 

Wysokie wyniki mogą zwolnić Cię także ze zdawania danego przedmiotu na maturze, a zapewnią mocną pozycję na liście kandydatów zakwalifikowanych.

Proces rekrutacyjny przebiega podobnie do procesów odbywających się na innych uczelniach czy innych kierunkach w Polsce. Po internetowej rejestracji, podczas której uzupełnisz swojego dane osobowe i wyniki z egzaminu dojrzałości, pamiętaj o terminowym złożeniu odpowiednich dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnych.

Z reguły należy dostarczyć podpisane podanie i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcia do legitymacji, potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej oraz dowód osobisty do wglądu. Jeśli jesteś laureatem lub finalistą konkursów czy olimpiad, pamiętaj o odpowiednich zaświadczeniach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach uczelni w Katowicach i Gliwicach.

 

STUDIA W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - ważne informacje

kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

studia w Katowicach i woj. śląskim

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

studia informatyczne w Katowicach i woj. śląskim

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Studia informatyczne w Katowicach i Gliwicach cieszą się dużym zainteresowaniem także wśród śląskiej młodzieży.

Bartek, student drugiego roku studiów inżynierskich, mówi z przekonaniem:

To ogromna praca, wiele projektów samodzielnych i grupowych, duża ilość praktyk. Moją specjalnością jest programowanie gier komputerowych. Czasem mam dość, ale jeśli naprawdę lubisz to, co robisz, jesteś w stanie znieść wszystko. Całe szczęście postrzegam siebie jako człowieka z pasją.

Kierunki informatyczne w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)