Grafika - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

grafika

Odkryj kierunek grafika we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

23.01.2023

Grafika studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku grafika to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku grafika w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie, studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie), 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (ASP) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

Studenci kierunku grafika we Wrocławiu rozwiną specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, informatycznych oraz ogólnoplastycznych. W ramach kształcenia nauczą się rysunku, technik malarskich i rzeźbiarskich. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu tworzenia grafiki komputerowej z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi informatycznych.

Wśród wrocławskich uczelni publicznych grafika znałazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (ponad 300 zgłoszeń - 11 osób na miejsce).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku grafika w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brany pod uwagę jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz portfolio.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w agencjach marketingowych i reklamowych. Ponadto absolwenci znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, mediach, biurach projektowych oraz w branży IT. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie własnej działalności gospodarczej.

czytaj dalej wszystko o Grafika - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku grafika

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku lub 4 lata • 2 lata • 3 lub 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej

Politechnika Wrocławska

Informatyka techniczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka techniczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika we Wrocławiu?

Dla przyszłych studentów grafiki najważniejsze powinno być jak najlepsze przygotowanie do egzaminu wstępnego, to on ma bowiem decydujące znaczenie. Oczywiście, aby móc do niego przystąpić, musisz mieć zdaną maturę, natomiast jej ostateczne wyniki nie mają wpływu na dalszą rekrutację. 

Egzamin wstępny na wrocławskiej ASP jest kilkuetapowy – musisz przedstawić portfolio prac, przystąpić do egzaminu ogólnoplasycznego oraz przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. Nie zwlekaj zatem i swoje przygotowania zacznij już dziś, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Na studia na kierunku grafika przewidzianych jest bowiem około trzydziestu miejsc, więc dostaną się jedynie najlepsi.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w mieście Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku grafika we Wrocławiu?

 

1. Dla kogo ten kierunek

Studia artystyczne nie są przeznaczone dla każdego absolwenta szkoły średniej – to oczywiste. Aby wybrać kierunek taki jak grafika, musisz dysponować prawdziwym talentem, finezją oraz wrażliwością na piękno. Grafika stanowi obecnie jeden z najpotężniejszych działów sztuk graficznych, ustąpiły jej bowiem miejsca zarówno malarstwo, jak i rzeźba. Grafika już dawno przestała gościć w galeriach sztuki i muzeach. Spotykamy się z nią na co dzień – na etykietach, ubraniach, plakatach itd.

 

Osoby, które poważnie myślą o podjęciu studiów na kierunku grafika, powinny zastanowić się, czy ich zdolności są wystarczające do rozpoczęcia nauki na uczelni artystycznej. Nie każdy, kto lubi sztukę, odnajdzie się na takim kierunku. To studia niewątpliwie wymagające, które wymagają pasji oraz zaangażowania. Jeżeli kochasz sztukę, masz wysoko rozwinięty zmysł artystyczny i chciałbyś mieć wpływ na to, jak wygląda estetyczna strona otaczającej cię rzeczywistości, to studia na kierunku grafika są dla ciebie stworzone.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku grafika we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Studia artystyczne we Wrocławiu możesz rozpocząć na jednej uczelni artystycznej, czyli na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Oprócz tego możesz także wybrać wąskie kształcenie graficzne jak grafika komputerowa w reklamie w Wyższej Szkole Bankowej, ale pamiętaj o tym, że wtedy znacznie więcej czasu poświęcisz na kwestie związane z informatyką. Przed ostatecznym wyborem profilu kształcenia zastanów się zatem, która propozycja najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom.

Przedmioty, z którymi stykać się będą studenci grafiki, będą mieć przede wszystkim praktyczny charakter. Zgłębianie tajników rysunku, malarstwa, technik projektowania itd. czekają na każdego, kto rozpocznie kształcenie na tym kierunku. Oprócz tego studenci otrzymają także bardzo rozbudowaną wiedzę teoretyczną z zakresu historii sztuki i szeroko rozumianej kultury, ponieważ takie podstawy pozwolą na świadome kształtowanie własnej twórczości.


4. Praca po studiach

Absolwenci grafiki dysponują wszechstronną wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają na pracę w wielu różnorodnych sektorach gospodarczych, ponieważ dziś grafika użytkowa ma bardzo potężne oddziaływanie na społeczeństwa. Zatem osoby, które kończą studia na kierunku grafika mogą zająć się szeroko rozumianym projektowaniem. Oczywiście osoby, kończące studia graficzne, przygotowane są przede wszystkim do świadomego rozwoju własnej działalności artystycznej, która może wykraczać poza to, co użytkowe.

 

Oprócz tego absolwenci tego absolwenci tego kierunku mogą podejmować bardzo owocną współpracę z agencjami reklamowymi, wydawnictwami, ośrodkami kulturalnymi, teatrami, muzeami, galeriami sztuki. Graficy mają bowiem to szczęście, że mogą dowolnie sterować rozwojem kariery – wszystko w zależności od własnych zainteresowań.

Polskie uczelnie idą coraz częściej z duchem czasu i zdają sobie sprawę z tego, że nie każda zdolna osoba, która chciałby się dalej rozwijać intelektualnie, może uczęszczać na zajęcia w trakcie trwania tygodnia. W ofercie poszczególnych ośrodków akademickich – nawet tych artystycznych – znajdują się propozycje rozpoczęcia kształcenia w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Tryb stacjonarny, czyli dzienny, jest obecnie najbardziej popularny i wybiera go większość absolwentów szkół średnich. Z kolei tryb zaoczny zadedykowany jest tym osobom, które równolegle chciałyby na przykład rozwijać inne aktywności i nie mogą uczestniczyć regularnie w zajęciach. Wtedy mogą one kształcić się zaocznie i uczestniczyć w weekendowych zjazdach naukowych. Należy jedynie pamiętać, że studia te mają najczęściej odpłatny charakter.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy decydują się na studiowanie grafiki, muszą mieć świadomość, że przed nimi bardzo intensywny czas nauki i rozwijania umiejętności artystycznych nie tylko z obszaru grafiki. Kształcenie na tym kierunku zakłada interdyscyplinarny rozwój talentu plastycznego studentów, którzy swoje indywidualne predyspozycje zaprezentują już podczas rekrutacji. Zatem wszyscy pasjonaci sztuki, którzy fach zdobywać będą na studiach graficznych, mogą przygotować się na uczęszczanie na zajęcia takie jak:

 • malarstwo;
 • rzeźba;
 • rysunek;
 • projektowanie graficzne;
 • cyfrowe techniki wspomagające projektowanie itd.

 

Podczas tych zajęć warsztatowych, studenci będą przygotowywać swoje własne projekty i prace pod okiem profesjonalistów, którzy inspirują i służą swoim artystycznym doświadczeniem. Pasjonaci graficy uczestniczyć będą także w bloku zajęć teoretycznych, których naczelnym celem jest maksymalne rozbudowanie niezbędnej wiedzy teoretycznej. Będą to zatem przedmioty takie jak:

 • teoretyczne podstawy projektowania graficznego;
 • historia i teoria sztuki;
 • filozofia;
 • czy chociażby marketing promocji sztuki.

 

Zatem studenci, którzy rozpoczną swoją przygodę z grafiką, otrzymają bardzo rozbudowane i rzetelne wykształcenie, które będą mogli wykorzystywać nie tylko podczas rozwijania swojej kariery arstystycznej, lecz także podczas komunikacji z różnorodnymi ośrodkami kulturalnymi. Podstawowym celem studiów na kierunku grafika we Wrocławiu jest jednak nieustanne pielęgnowanie wrażliwości na piękno oraz tworzenie najbardziej komfortowych i inspirujących warunków dla rozwijania talentu artystów. Talent w trakcie kształcenia na tym kierunku jest niezwykle ważny, jednak należy pamiętać o tym, że aby mógł on w pełni rozkwitnąć, trzeba go nieustannie doskonalić oraz szlifować.

  

Ile trwają studia na kierunku grafika we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku grafika we Wrocławiu?

Studia na kierunku Grafika trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Studia dzienne we Wrocławiu na kierunku grafika mają charakter jednolitych studiów magisterskich. Oznacza to w praktyce, że pasjonatów grafiki czeka pięć lat nieprzerwanej nauki (oczywiście nie mamy na myśli wakacji!), jednie tytuł zawodowy, ponieważ będą się oni przygotowywać jedynie do obrony pracy magisterskiej. Podczas jednolitych studiów magisterskich pasjonaci grafiki rozwiną wszystkie niezbędne kompetencje do przyszłej pracy w zawodzie.

Z kolei studia niestacjonarne na tym kierunku dzielą się dwa cykle kształcenia – trzyletni licencjacki oraz dwuletni magisterski. Studenci spotykają się na zajęciach i warsztatach podczas zjazdów naukowych i wtedy kształcą swoje zdolności. Warto jedynie pamiętać, że większość materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, by zniwelować różnice programowe.

Grafika w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
jednolite magisterskie 5 lat magister
Jaka praca po studiach na kierunku grafika we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku grafika we Wrocławiu?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak grafika dają bardzo wiele różnorodnych perspektyw zawodowych. Wszystko zależy właściwie od indywidualnych zainteresowań i chęci absolwenta tego kierunku. Współcześnie strona estetyczna produktów odgrywa bardzo ważną rolę. Badania udowadniają, że jesteśmy bardziej skłonni sięgać po ten produkt na sklepowej półce, który ma bardziej estetyczną etykietę niż ten sam, ale pospolicie zapakowany produkt. Oznacza to, że graficy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, które odpowiadać będzie ich zdolnościom. Mogą oni ubiegać się o pracę w:

 • agencjach reklamowych;
 • studia graficzne;
 • różnego rodzaju ośrodki kulturalne związane z promocją sztuki;
 • wydawnictwa i agencje prasowe;
 • biura projektowe itd.

 

Graficy mogą także z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą, dzięki której będą mogli rozwijać się jedynie w tych obszarach artystycznych, które są dla nich najbliższe. Ich praca może także znacznie wykraczać poza grafikę użytkową i skupiać się na promocji sztuki samej w sobie. Studia we Wrocławiu dają bardzo dużo możliwości, ponieważ ich celem jest wykształcenie grafików, którzy doskonale będą stawiać czoła różnorodnym wyzwaniom zawodowym.

Gdzie studiować na kierunku grafika we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: jako specjalność w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, jako specjalność we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku grafika, w roku akademickim 2022/2023, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oferuje miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych (studia I i II stopnia) na ASP we Wrocławiu.

 

Grafika studia we Wrocławiu - uczelnie:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej
Politechnika Wrocławska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych niestacjonarne, stacjonarne studia I stopnia więcej
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej niestacjonarne, stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu niestacjonarne, stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek grafika we Wrocławiu?

Studia artystyczne od wielu lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych kierunków. Jednak na kształcenie na nich mogą pozwolić sobie jedynie najzdolniejsi absolwenci szkół średnich. Jeżeli uważasz, że masz duszę artysty to jeszcze zbyt mało, by stać się jednym ze studentów grafiki. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

 • Czy twoje zdolności plastyczne są na bardzo wysokim poziomie?
 • Czy cechuje cię kreatywne myślenie?
 • Czy uwielbiasz zgłębiać tajniki szeroko rozumianej sztuki i kultury?

 

Proces rekrtuacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz coraz poważniej zacząć myśleć o rozpoczęciu kształcenia na wrocławskiej ASP. By jednak twoje marzenie się spełniło, musisz wziąć najpierw udział w rozbudowanej procedurze rekrutacyjnej, w którą wpisane są egzaminy wstępne. Przyszli studenci grafiki we Wrocławiu będą uczestniczyć w trzyetapowych kwalifikacjach:

 • pierwszy etap: przedstawienie portfolio, czyli dotychczasowego dorobku artystycznego
 • drugi etap: egzamin praktyczny z rysunku
 • trzeci etap: rozmowa kwalifikacyjna.

Aby mieć szansę, by znaleźć się na liście osób przyjętych na studia, swoje przygotowania powinieneś zacząć już dziś. Zastanów się, czy nie wziąć udziału w kursie przygotowawczym, które oferują nie tylko prywatne ośrodki kształcenia. Bardzo często jest tak, że przed egzaminami wstępnymi możesz uczęszczać na kurs z rysunku, który organizuje dana uczelnia artystyczna. Tylko uzyskanie pozytywnych wyników podczas każdego etapu egzaminu sprawi, że twoje nazwisko zasili listy osób przyjętych.

Pamiętaj także o tym, by terminowo dokonać wszystkich obowiązkowych opłat rekrutacyjnych oraz po zakończonej już procedurze dostarczyć niezbędne dokumenty do dziekanatu lub sekretariatu uczelni. Będą to na pewno zdjęcia do legitymacji, skany dowodu oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne we Wrocławiu

studia artystyczne w Polsce

Jakie opinie mają studia na kierunku grafika we Wrocławiu?

Studiom na kierunku grafika powinna towarzyszyć pasja, nigdy nie są one bowiem wybierane przypadkowo.

Amelia, studentka czwartego roku, mówi:

Od przedszkola właściwie przejawiałam miłość do malowania i rysowania. Z wiekiem niewinne prace zaczęły ulegać doskonaleniu, wiedziałam, że świetnie odnajdę się na studiach takich jak te. Nigdy nie żałowałam swojego wyboru. I nie wyobrażam sobie nauki na żadnym innym kierunku.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Wrocław studia stacjonarne

Grafika Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki artystyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski