Biogospodarka zrównoważona - Łódź

Biogospodarka zrównoważona - Łódź

Biogospodarka zrównoważona - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

biogospodarka zrównoważona

Odkryj kierunek biogospodarka zrównoważona w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

10.04.2025

Biogospodarka zrównoważona studia Łódź 2025| woj. łódzkie

Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona to studia magisterskie, których program kształcenia trwa zazwyczaj 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera.

Uczelnie

Studia w Łodzi 2025/2026 na kierunku biogospodarka zrównoważona możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ).

Jakie wymagania na kierunek Biogospodarka zrównoważona w Łodzi?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku biogospodarka zrównoważona, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA ZRÓWNOWAŻONA W ŁODZI?

Studia w Łodzi na kierunku biogospodarka zrównoważona przekazują studentom wiedzę teoretyczną oraz kształtują praktyczne umiejętności, które są niezbędne do rozpoczęcia kariery zawodowej w dziedzinie związanej z biogospodarką.

Studenci kierunku biogospodarka zrównoważona będą mieli możliwość uczestniczenia w wykładach oraz ćwiczeniach dzięki którym zdobędą praktyczną wiedzę i potrzebne doświadczenie.

Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi związanej z zagadnieniami takimi jak nowe uregulowania prawne w dziedzinie biogospodarki, ekonomii bioproduktu, a także procesów jakie zachodzą w gospododarce.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Łodzi na kierunku biogospodarka zrównoważona skupiają się na przekazaniu jak największej ilości wiedzy teoretycznej oraz wykształceniu umiejętności praktycznych przede wszystkim z zakresu szeroko rozumianej wiedzy z dziedziny biogospodarki oraz ochrony środowiska.

Studenci otrzymają między innymi wiedzę z obszaru ekologicznej oceny cyklu życia, przedsiębiorczości, ekonomiki w gospodarce, oceny środowiska w biogospodarce, czy też z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Program studiów zapoznaje także studentów z zagadnieniami związanymi z tematem analityki biosurowców, procesów konwersji biomasy, a także kierunków oraz ich rozwoju przy wykorzystaniu specjalistycznej aparatury.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA ZRÓWNOWAŻONA W ŁODZI?

Studia na kierunku Biogospodarka zrównoważona trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA ZRÓWNOWAŻONA W ŁODZI?

Uczelnie w Łodzi koncentrują się na jak najlepszym przygotowaniu studentów do wykonywanej w przyszłości pracy zawodowej, dzięki czemu studenci po ukończeniu nauczania są gotowi by rozpocząć pracę w zawodzie.

Absolwenci studiów na kierunku biogospodarka zrównoważona posiadając odpowiednie przygotowanie między innymi z zakresu nowych uregulowań prawnych czy ekonomii bioproduktu, mają szerokie możliwości zatrudnienia.

Absolwenci między innymi mogą znaleźć zatrudnienie w firmach oraz przedsiębiorstwach, które zajmują się wykorzystywaniem odnawialnych zasobów naturalnych, w przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem, a także w laboratoriach analitycznych czy organizacjach pozarządowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biogospodarka zrównoważona:

  • laboratoria analityczne,
  • przedsiębiorstwa produkcyjne wykorzystujące odnawialne zasoby naturalne,
  • organizacje pozarządowe,
  • ośrodki naukowo- badawcze,
  • administracja państwowa i samorządowa,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, magazynowaniem, transportowaniem i dystrybucją bioproduktów,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się recyklingiem i odzyskiem energii,
  • stacje diagnostyczne.

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

Komentarze (0)