Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Uczelnie
Decydując się na wybór studiów na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne, zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu szeroko rozumianych nauk geoinformatycznych. Poznasz też liczne zagadnienia dotyczące m.in. gospodarki przestrzennej, geodezji, budownictwa, kartografii oraz informatyki, a także dowiesz się więcej na temat pozyskiwania danych wykorzystywanych w systemach informacji przestrzennej.
Praca po studiach
Jako absolwent powyższego kierunku będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w różnego rodzaju instytucjach i firmach zajmujących się tworzeniem produktów geoinformacyjnych (np. map, nawigacji czy geoportali). Z powodzeniem poradzisz sobie też na stanowisku kartografa czy planisty przestrzennego.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Podczas kształcenia na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu gospodarki przestrzennej, geodezji, informatyki, kartografii, budownictwa, a także podstaw technik satelitarnych. Dodatkowo, nauczysz się obsługi specjalistycznych programów komputerowych. W Twoim planie zajęć znajdą się przedmioty przybliżające podstawowe zagadnienia z takich dziedzin, jak m.in. matematyka, fizyka, statystyka czy prawo. Dowiesz się też, w jaki sposób pozyskiwać dane wykorzystywane w systemach informacji przestrzennej, a także jak pracować z narzędziami i technologiami wykorzystywanymi w procesie produkcji oprogramowania.
Studia na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb
Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne, przede wszystkim zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych i ścisłych. Poznasz rozmaite metody wykonywania opracowań kartograficznych (np. map zasadniczych, topograficznych i tematycznych) na podstawie danych pozyskiwanych z różnych źródeł.
Doświadczeni wykładowcy wytłumaczą Ci podstawowe uwarunkowania dotyczące danych geoinformatycznych pozyskiwanych z satelitów, a także nauczą Cię projektowania i wykonywania aplikacji geoinformacyjnych wykorzystywanych w systemach informacji przestrzennej.
Jeśli więc nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie stanowiła dla Ciebie trudności, od zawsze fascynował cię świat map, satelit i urządzeń mobilnych, a także chciałbyś związać swoją przyszłą karierę zawodową z planowaniem przestrzennym, to zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne.
Studia na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Jako absolwent kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne będziesz posiadał odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, aby szukać zatrudnienia w różnego typu przedsiębiorstwach zarządzających danymi geoinformatycznymi czy w instytucjach zajmujących się projektowaniem i tworzeniem map, nawigacji oraz geoportali. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś związał swoją przyszłość zawodową z pracą kartografa, geologa, a nawet architekta.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne: