Comparative heritage studies - Kraków

Comparative heritage studies - Kraków

Comparative heritage studies - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

comparative heritage studies

Odkryj kierunek comparative heritage studies w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Comparative heritage studies studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku comparative heritage studies to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku comparative heritage studies w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku comparative heritage studies w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Comparative heritage studies Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie comparative heritage możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Polonistyki UJ).
 
Opis kierunku

Comparative heritage studies to innowacyjny kierunek studiów, który oferuje swoim studentom zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego w literaturze, sztuce, teatrze, architekturze, przestrzeni miejskiej, a także miejscach pamięci. Kierunek ten ma przede wszystkim charakter porównawczy, wobec czego zwraca szczególną uwagę na wieloetniczny, wielokulturowy i wielojęzyczny charakter dziedzictwa kulturowego.

 

Praca po studiach

Jako absolwent powyższego kierunku studiów będziesz mógł ubiegać się o pracę we wszelkiego rodzaju instytucjach krajowych i międzynarodowych, które zajmują się dziedzictwem kulturowym. Zdobyte w czasie kształcenia kwalifikacje pozwolą Ci również na związanie kariery zawodowej z muzeami, galeriami sztuki czy placówkami archiwalno-badawczymi.

 

czytaj dalej wszystko o Comparative heritage studies - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek COMPARATIVE HERITAGE STUDIES

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Comparative heritage studies stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek comparative heritage studies w Krakowie?

Wynik kwalifikacji zostaje obliczony w oparciu o analizę nadesłanych przez kandydata dokumentów: listu motywacyjnego sporządzonego w języku angielskim oraz opisu osiągnięć naukowo-edukacyjnych.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Comparative heritage studies w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku comparative heritage studies w Krakowie?

W czasie kształcenia na kierunku comparative heritage studies otrzymasz rozbudowaną wiedzę z pogranicza nauk ogólnohumanistycznych oraz specjalistyczne wykształcenie, odnoszące się do wielu aspektów dziedzictwa kulturowego. Nauczysz się aktywnego analizowania różnorodnych tekstów kultury, a także zarządzania dziedzictwem kulturowym i edukacji na jego temat.

Podczas zajęć doświadczona kadra akademicka zapozna Cię z wieloma zagadnieniami związanymi z literaturą, malarstwem, teatrem, sztukami audiowizualnymi, muzyką czy architekturą. Wszystkie te dziedziny są nierozerwalnie związane z dziedzictwem kulturowym, które tworzy tradycję i kulturę danego obszaru.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku comparative heritage studies możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W czasie studiów na kierunku comparative heritage studies będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego obecnego w literaturze, sztuce oraz innych przestrzeniach artystycznych. Wykształcisz też wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Poznasz różnorodne aspekty symbolicznego i materialnego wymiaru dziedzictwa, a także zdobędziesz informacje na temat dziedzictwa kulturowego w przestrzeni miejskiej i miejscach pamięci.

Dowiesz się też więcej na temat ochrony mienia kultury oraz analizy identyfikacji dziedzictwa kulturowego. Dodatkowo, jako że studia realizowane są w całości w języku angielskim, rozwiniesz też znacznie swoje kompetencje językowe oraz opanujesz specjalistyczną terminologię branżową z zakresu kierunku kształcenia, co ułatwi Ci rozwój kariery zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym.

Ile trwają studia na kierunku comparative heritage studies w Krakowie?

Studia na kierunku comparative heritage studies trwają 2 lata (studia II stopnia).

Comparative heritage studies w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku comparative heritage studies w Krakowie?

Jako absolwent studiów na kierunku comparative heritage studies będziesz posiadał szeroką wiedzę z zakresu kultury i sztuki, dzięki czemu z łatwością znajdziesz zatrudnienie jako animator kultury w muzeach, galeriach sztuki czy placówkach archiwalno-badawczych, zajmujących się analizą dziedzictwa. Twoje kwalifikacje pozwolą Ci też na podjęcie pracy w wydawnictwach, bibliotekach oraz różnego rodzaju organizacjach pozarządowych. Co więcej, dzięki posiadanym umiejętnościom komunikacyjnym i doskonałej znajomości języka angielskiego, będziesz mógł pracować w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku comparative heritage studies:

 • muzea,
 • wydawnictwa,
 • galerie sztuki,
 • biblioteki,
 • archiwa,
 • wszelkie instytucje krajowe i międzynarodowe zajmujące się dziedzictwem kulturowym,
 • organizacje pozarządowe,
 • placówki archiwalno-badawcze, naukowe i dyplomatyczne.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Comparative heritage studies Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Comparative heritage studies Kraków studia stacjonarne

Popularne kierunki studia w języku obcym w Krakowie

Kierunki studia w języku obcym w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie