Własny biznes w Gdańsku – gdzie szukać wsparcia?

Własny biznes w Gdańsku – gdzie szukać wsparcia?

Własny biznes w Gdańsku – gdzie szukać wsparcia?

Ukończyłeś jedną z gdańskich uczelni i rozważasz założenie własnego biznesu? To naprawdę dobra opcja dla osób kreatywnych, myślących nieszablonowo i gotowych na nowe wyzwania. Czasami jednak chęci i ciekawe pomysły nie wystarczą – początki zawsze są trudne, łatwo się zniechęcić. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy organizacji, które udzielaja pomocy nowym inicjatywom. Gdzie takie wsparcie otrzymają absolwencie gdańskich uczelni?
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – specjalna strefa ekonomiczna to wyodrębniona administracyjnie część terytorium, na którym działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorcom działajacym na terenie strefy przysługuje zwolnienie z podatku dochodowego. Poza tym Pomorska Specjalna Strefie Ekonomiczna oferuje inwestorom doradztwo, wsparcie promocyjne, pomoc w kooperacji z innymi firmami działającymi na terenie Strefy.
Więcej informacji: http://www.strefa.gda.pl/
Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego – park technologiczny powstały w 2006 r. Jego założycielem i właścicielem jest Pomorska Specjaln Strefa Ekonomiczna. W ramach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego działa Inkubator Technologiczny. Swoje usługi kieruje on w szczególności do nowo powstałych firm, które poszukają wsparcia na etapie organizacyjnym. Pomoc otrzymają tu zwłaszcza firmy założone przez studentów i absolwentów uczelni wyższych oraz inicjatywy oparte na wiedzy i nowoczesnych technologiach, działąjące w  branży biotechnologicznej, ICT i energetyce.
Firmom, które rozpoczynają swoją działalność, Inkubator oferuje preferencyjne warunki najmu, pomoc w nawiązywaniu współpracy i pozyskiwaniu partnerów gospodarczych, doradztwo prawne, możliwość korzystania z usług sekretariatu, ułatwiony kontakt z instytucjami z otoczenia Parku, bezpłatne korzystanie z sal spotkań znajdujących się na terenie Inkubatora, możliwość promocji poprzez kanały promocyjne GPN-T.
Gdańska Fundacja Przedsiębiorczośc powołana została przez Miasto Gdańsk w celu wspierania rozwoju gospodarczego miasta. Jej misją jest akceleracja start-upów. Organizacja oferuje osobom, planującym rozpocząć własną działalność gospodarczą, szeroko pojętą pomoc: doradztwo prawne i gospodarcze, warsztaty, szkolenia, usługi księgowe, wynajem powierzchni. 
Więcej informacji: http://gfp.com.pl/
Gdańska  Agencja Rozwoju Gospodarczego – InvestGDA – powstała w 2008 roku, jej udziały w calosci należą do Miasta Gdańska. Agencja zapewnia wszechstronne wspieracie dla inwestorów na każdym etapie działania. InvestFDA oferuje prowadzenie i rozliczanie projektów finansowych, organizację lub współorganizację konferencji, sprzedaż i dzierżawę terenów inwestycyjnych.
Więcej informacji: http://investgda.pl/
 

Komentarze (0)