Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Hebraistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.
Uczelnie
Opis kierunku
Studia na kierunku Hebraistyka dają studentom możliwość zdobycia m.in. kompetencji językowych z języka hebrajskiego, a także wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. przekładu i translatoryki, literatury i kultury hebrajskiej. Studenci uczą się także drugiego języka wybranego spośród: język jidisz, język karaimski oraz język grecki koine. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: język hebrajski biblijny, historia literatury hebrajskiej, sztuka izraelska, historia Izraela i Żydów w starożytności czy wiedza o współczesnym Izraelu.
Praca po studiach
Studia w Poznaniu na kierunku Hebraistyka dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy w instytucjach kulturalnych, jednostkach administracji publicznej czy mediach. Odnajdą się również na stanowisku tłumacza oraz w przedsiębiorstwach z kapitałem izraelskim. Mogą liczyć na zatrudnienie również w szeroko pojętym sektorze usług gospodarczych, np. w branży turystycznej.
Rekrutacja na studia w Poznaniu na kierunek Hebraistyka, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia skierowana jest do absolwentów kierunku Filologia hebrajska i bierze pod uwagę ocenę na dyplomie. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Hebraistyka:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Hebraistyka to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Poznaniu. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia kompetencji językowych z zakresu języka hebrajskiego, a także wiedzy i umiejętności dotyczących np. przekładu i translatoryki.
Kierunki studiów w Poznaniu takie jak Hebraistyka dają studentom także możliwość zapoznania się np. z piśmiennictwem, kulturą czy religią karaimów w Europie wschodniej oraz historią judaizmu, a także historią języka hebrajskiego i aramejskiego, translatoryką hebrajsko-polską czy paleografią hebrajską.
Studia na kierunku Hebraistyka możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
studia stacjonarne
Kierunki studiów takie jak Hebraistyka umożliwiają studentom m.in. praktyczna naukę języka hebrajskiego, a także zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi historii Izraela i Żydów na przestrzeni wieków czy historii literatury jidysz. Studenci tego kierunku mogą także zdobyć wiedzę o współczesnym Izraelu, sztuce izraelskiej czy filmie izraelskim.
Studenci kierunku Hebraistyka mają również możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu np. translatoryki hebrajskiej, przekładu hebrajskiego piśmiennictwa historycznego oraz krytyki polskich przekładów tekstów hebrajskich. Mogą też poznać historię i kulturę żydowską i izraelską, zapoznać się z realiami społecznymi i politycznymi współczesnego Izraela czy zdobyć umiejętność współpracy w środowisku międzykulturowym i międzynarodowym.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Poznaniu na kierunku Hebraistyka: przekład symultaniczny, translatoryka hebrajska – dokumenty, język prasy i mediów, przekład literacki.
Studia na kierunku Hebraistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia na kierunku Hebraistyka dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w instytucjach kulturalnych, redakcje czasopism i wydawnictwach, branży turystycznej czy organizacjach międzynarodowych. Mogą znaleźć zatrudnienie również w jednostkach administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych czy mass mediach.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Hebraistyka: