Ocean engineering - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ocean engineering - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Ocean engineering - Gdańsk, Gdynia, Sopot

22.02.2024

Ocean engineering studia Gdynia, Gdańsk, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku Ocean engineering to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku ocean engineering możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Gdańskiej (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG).

 

Opis kierunku

Studia na kierunku Ocean engineering dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. budowy statków i obiektów pływających, a także eksploatacji oceanów i mórz. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

Praca po studiach

Studia w Trójmieście na kierunku Ocean engineering dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w stoczniach, biurach projektowo-budowlanych czy instytucjach badawczych.

 

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Trójmieście na kierunek Ocean engineering skierowana jest do absolwentów konkretnych kierunków studiów, które określone są w regulaminie. Rekrutacja na studia na ten kierunek bierze pod uwagę średnią ocen ze studiów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OCEAN ENGINEERING?

Ocean engineering to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Trójmieście. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. budowy statków i obiektów pływających, eksploatacji oceanów i mórz. Mogą też zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi np. żeglugi przybrzeżnej i śródlądowej, jednostek do obsługi platform wietrniczych oraz technologii i remontów statków.

Kierunki studiów w Trójmieście takie jak Ocean engineering dają studentom także możliwość zdobycia umiejętności w zakresie budowy jachtów czy tankowców i dużych statków pasażerskich. Studia prowadzone są w języku angielskim.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Ocean engineering możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

     

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Ocean engineering umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. projektowania, budowy, naprawy oraz eksploatacji statków oraz systemów i obiektów oceanotechnicznych, które występują w sektorze morskim. Mogą również nauczyć się prowadzić prace rozwojowe w zakresie techniki morskiej, a także zdobyć umiejętność kierowania produkcją, eksploatacją i remontami statków.

Studenci kierunku Ocean engineering mają też możliwość zdobycia umiejętności i wiedzy w zakresie np. transportu morskiego i intermodalnego, morskiej informatyki stosowanej, technologii produkcji oraz procesów i operacji na statkach i w strefie przybrzeżnej. Studenci tego kierunku mogą także zapoznać się z zagadnieniami z zakresu m.in. modelowania i symulacji w oceanotechnice, zaawansowanej mechaniki konstrukcji morskiej oraz projektowania inżynierskiego i projektowania statków.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Trójmieście na kierunku Ocean engineering: marine and offshore systems and equipments, ship design and construcion, ship and offshore processes and operations.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU OCEAN ENGINEERING?

Studia na kierunku Ocean engineering trwają 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU OCEAN ENGINEERING

Studia na kierunku Ocean engineering dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w stoczniach produkcyjnych, stoczniach remontowych, zakładach kooperujących z przemysłem okrętowym czy biurach projektowo-konstrukcyjnych przemysłu okrętowego. Mogą znaleźć zatrudnienie również w placówkach naukowo-badawczych przemysłu okrętowego, przedsiębiorstwach eksploatacji mórz i oceanów czy przedsiębiorstwach zajmujących się przerobem ropy naftowej i gazu ziemnego, a także w urzędach nadzoru i kontroli zagrożeń środowiska.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Ocean engineering:

  • stocznie produkcyjne,
  • stocznie remontowe,
  • zakłady kooperujące z przemysłem okrętowym,
  • biura projektowo-konstrukcyjne przemysłu okrętowego,
  • placówki naukowo-badawcze przemysłu okrętowego,
  • przedsiębiorstwa eksploatacji mórz i oceanów,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się przerobem ropy naftowej i gazu ziemnego,
  • urzędy nadzoru i kontroli zagrożeń środowiska.

 

Komentarze (0)