Psychologia pracy i biznesu - Warszawa

Psychologia pracy i biznesu - Warszawa

Psychologia pracy i biznesu - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia pracy i biznesu

Odkryj psychologię pracy i biznesu w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia pracy i biznesu studia Warszawa | woj. mazowieckie

Każdy, kto prowadzi firmę, chce mieć pewność, że przynosić ona będzie jak największe zyski. A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak duże znaczenie ma wykorzystanie narzędzi psychologicznych podczas prowadzenia własnej działalności? Odgrywają one ważną rolę nie tylko wtedy, gdy masz pod sobą personel wykwalifikowanych pracowników. Treści związane z psychologią pracy i biznesu mają znaczenie także podczas prowadzenia firm indywidualnych. Ta wąska dyscyplina psychologiczna wykorzystuje takie narzędzia, dzięki którym praca przedsiębiorców i ich kadry będzie przynosiła najlepsze efekty.

Studia takie jak psychologia pracy i biznesu mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ podczas ich trwania połączysz wiedzę z podstawowych gałęzi psychologicznymi z zagadnieniami, które ściśle przylegają do aspektów zarządzania. Jeżeli chciałbyś kształcić się w nowej, prężnie rozwijającej się dziedzinie psychologii, a swoje kompetencje chciałbyś wykorzystywać w pracy korporacyjnej, to studia na kierunku psychologia pracy i biznesu są tym, czego szukasz.

czytaj dalej wszystko o Psychologia pracy i biznesu - Warszawa

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia pracy i biznesu w Warszawie?

Jeżeli fascynuje cię dyscyplina naukowa, jaką jest psychologia i chciałbyś z nią wiązać swoje aspiracje intelektualne, to odpowiednie przygotowanie do procedury rekrutacyjnej, nie powinno być dla ciebie problemem. Wśród przedmiotów, które powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, powinny znaleźć się przykładowo: biologia, WOS, czy historia.

Duże znaczenie będą miały także wyniki, jakie uzyskasz z przedmiotów obligatoryjnych. Nie zapomnij o zdawaniu części z przedmiotów na poziomie rozszerzonym, ponieważ one umocnią twoją kandydaturę.

Psychologia pracy i biznesu w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU?

Program studiów i przedmioty

Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska, to jedna z tych uczelni w Warszawie, która posiada najbardziej rozbudowaną ofertę studiów psychologicznych. Znajdziesz na niej wiele różnorodnych propozycji kształcenia, które odnoszą się do szczegółowych dyscyplin psychologicznych. Dzięki temu twoja edukacja nabierze unikalnego charakteru, a ty będziesz specjalistą, mającym w ręku konkretny fach. Dodatkowo studia w Warszawie na kierunku psychologia pracy i biznesu wyposażą cię w takie kompetencje, które będziesz mógł wykorzystywać na różnych poziomach zawodowego rozwoju.

Psychologowie pracy i biznesu muszą dysponować rozległym wykształceniem, które obejmuje wiedzę i umiejętności wykraczające także poza nauki psychologiczne. Oczywiście to one stanowić będą twoją bazę dydaktyczną, więc w siatce programowej znajdą się obowiązkowo przedmioty takie jak:

  • biomedyczne podstawy zachowań ludzkich
  • diagnoza psychologiczna

 

Jednak w przypadku specjalności, które szczegółowo zajmują się psychologią pracy i biznesu duże znaczenie mają także zagadnienia związane z zarządzaniem, mentoringiem, czy coachem. Będziesz się bowiem uczyć, jak efektywnie zarządzać personelem, jak wpływać na owocne relacje z klientami i jak dbać o efektywność pracy.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU?

Studia takie jak psychologia pracy i biznesu dzięki swojemu interdyscyplinarnemu charakterowi otwierają przed tobą wiele dróg zawodowego rozwoju. To bowiem ty sam decydować będziesz, jak chciałbyś, by wyglądała twoja praca. Zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i korporacjach, gdzie jest duże zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą personelem – mogą być to przykładowo działy:

  • HR
  • marketingu i sprzedaży
  • firmy rekrutacyjne

 

Twoja kariera zawodowa może przebiegać także w sposób bardziej standardowy. Oznacza to, że jako wykształcony psycholog zatrudnienie znajdziesz również we wszelkiego rodzaju poradniach psychologicznych i ośrodkach terapeutycznych. Możesz pomyśleć także o założeniu własnej działalności gospodarczej, która zajmować się będzie świadczeniem usług z zakresu mentoringu i coaching dla firm oraz przedsiębiorców indywidualnych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia pracy i biznesu w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA PRACY I BIZNESU - ważne informacje

psychologia pracy i biznesu studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)