Jak poruszać się po Kielcach?

Jak poruszać się po Kielcach?

studia w Kielcach - komunikacja

Studia w Kielcach. Jak poruszać się po mieście

Studenci kieleckich uczelni do dyspozycji mają około siedemdziesięciu linii autobusowych. Niestety, w mieście funkcjonują tylko dwie linie nocne (do niedawna jedna), a "enki" kursują zdecydowanie za rzadko – może to utrudnić powroty z wieczornych imprez.
Przy wszystkich ważniejszych przystankach umieszczone są biletomaty i elektroniczne tablice, informujące pasażerów o godzinach odjazdów i ewentualnych opóźnieniach autobusów. Mobilne biletomaty zainstalowane są także we wszystkich pojazdach. ZTM oferuje pasażerom Kielecką Kartę Miejską, która jest nośnikiem elektronicznych biletów. Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach mogą" doładowywać" bilety bezpośrednio na legitymację studencką. Najbardziej ekonomiczną opcją jest zakup biletów okresowych – za bilet 30-dniowy na wszystkie linie zapłacisz 45,00 zł, za 60-dniowy – 78,00 zł, za 90-dniowy – 111,00 zł.
Zdecydowanie zdrowszym sposobem podróżowania jest poruszanie się rowerem. W 2014 roku łączna długość ścieżek w Kielcach wynosiła ok. 31 km. W 2015 planowana jest budowa kolejnych 10 km. Po modernizacji najważniejszych kieleckich skrzyżowań i arterii poruszanie się samochodem po mieście stało się zdecydowanie łatwiejsze. 
 

 

w Kielcach - zasady rekrutacji

Komentarze (0)