Architektura i urbanistyka - Łódź

Architektura i urbanistyka - Łódź

Architektura i urbanistyka - Łódź

Studia w Łodzi

architektura i urbanistyka

Odkryj kierunek architektura i urbanistyka w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura i urbanistyka studia Łódź | woj. łódzkie

Architektura i urbanistyka kształtują miasta, ale nie jest to łatwe i wszystko zależy od historycznych i naturalnych podłoży. Bogata architektura nie zawsze może pozwolić sobie na rozwiniętą urbanistykę, a nowoczesna urbanistyka nie zawsze idzie w parze z najbardziej oryginalną czy ponadczasową architekturą. Specjaliści w tym zakresie zajmują się projektowaniem architektonicznym obiektów budowlanych i projektowaniem urbanistycznym przy wykorzystaniu najnowszych technologii komputerowych. Dbają nie tylko o estetyczną stronę świata, ale i jego bezpieczeństwo.

Idealni kandydaci na studia architektoniczne nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi. Kandydaci powinni wykazywać uzdolnienia plastyczne i manualne, zainteresowanie projektowaniem i sztuką. Jeśli odznaczasz się przestrzennym myśleniem i kreatywnością, kierunek architektura i urbanistyka w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.

czytaj dalej wszystko o Architektura i urbanistyka - Łódź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura i urbanistyka w Łodzi?

Studia architektoniczne w Łodzi są niezwykle popularne, ponieważ jest to miasto architektury powojennej, które nieustannie rozwija się urbanistycznie. Kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba miejsc jest ograniczona. Najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez uczelnie w Łodzi.

Przyszli studenci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Jeśli chodzi o przedmioty dodatkowe, warto zdawać rozszerzoną matematykę lub fizykę. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.

Architektura i urbanistyka w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA I URBANISTYKA?

 

Program studiów i przedmioty

Kierunek architektura i urbanistyka w Łodzi możesz realizować w uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie w Łodzi starają się zapewnić najwyższy poziom kształcenia zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, a także oferują bardzo różnorodne kierunki kształcenia.

Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce, fizyce, a także zajęciach technicznych, obejmujących także rysunek techniczny. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • elementy matematyki i geometrii wykreślnej 
 • mechanika budowli 
 • projekt architektoniczny 
 • kompozycja plastyczna 
 • historia urbanistyki i budowy miast 
 • projektowanie obiektów w krajobrazie 
 • infrastruktura techniczna miast 
 • komputerowe projektowanie urbanistyczne 
 • inwentaryzowanie obiektów architektury krajobrazu i terenów zieleni
 • i wiele innych

 

Siatka zajęć przewiduje także przedmioty indywidualnie opracowane dla każdej z proponowanych specjalizacji, na przykład dla architektury z projektowaniem terenów zieleni.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA I URBANISTYKA?

Kierunki studiów w Łodzi takie jak architektura i urbanistyka dają bardzo wiele możliwości zatrudnienia i rozwoju. Studenci są przygotowywani do pracy w:

 • pracowniach architektonicznych 
 • pracowniach konserwatorskich i przedsiębiorstwach budowlanych 
 • wydziałach architektury i urbanistyki administracji samorządowej wszystkich szczebli: gminnej, powiatowej i wojewódzkiej 

 

Absolwenci pracują także przy organizacji wystaw i targów, projektowaniu scenografii, w agencjach reklamowych lub zakładają własną działalność z zakresu projektowania architektonicznego.

Absolwenci zatrudniani są w biurach i pracowniach projektowych, w terytorialnych jednostkach samorządowych, które wymagają wsparcia architekta, udzielają się w pracach samorządowych lokalnych i zawodowych izb architektonicznych, budowlanych i urbanistycznych, mogą kierować robotami budowlanymi po uzyskaniu odpowiednich zaświadczeń.

Kierunki architektura i budownictwo w Łodzi

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Jakie studia architektoniczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)