Administracja i polityka publiczna - Kraków

Administracja i polityka publiczna - Kraków

Administracja i polityka publiczna - Kraków

Studia w Krakowie

administracja i polityka publiczna

Odkryj kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Administracja i polityka publiczna - studia Kraków 2023| woj. małopolskie

Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.  Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie administrację i politykę publiczną możesz studiować w ramach kierunku 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ignatianum w Krakowie.
 

Opis kierunku

Wiedzę na temat funkcjonowania państwa i jego służb oraz podstaw polityki, można zdobyć, wybierając ten kierunek. Studenci zysukją umiejętności z zakresu m.in. pozyskiwania funduszy europejskich, zarządzania projektami, czy koordynowania działań w polityce publicznej. Program obejmuje nie tylko zajęcia związane z krajową administracją, ale również systemy społeczne, czy polityczne Unii Europejskiej.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Kompetencje, zdobyte w trakcie kształcenia umożliwiają rozwój kariery w urzędach administracji publicznej różnego szczebla. Absolwenci mogą również podjąć pracę w instytucjach UE, czy międzynarodowych organizacjach.

czytaj dalej wszystko o Administracja i polityka publiczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna w Krakowie są propozycją prestiżową, gwarantującą każdemu kandydatowi szerokie możliwości kształcenia. Zatem jeżeli myślisz o podjęciu tego kierunku, odpowiednio wcześnie przygotuj się do zdawania egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z następujących przedmiotów: matematyka, język angielski, historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać, dlatego pamiętaj o bieżącym sprawdzaniu strony internetowej wybranej krakowskiej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Administracja i polityka publiczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA?

 

Nie ulega wątpliwości, że polityka publiczna jest niezwykle istotnym elementem sektora publicznego, bez którego rozwój gospodarczy prawdopodobnie byłby znacznie utrudniony, a wręcz niemożliwy. Administracja i polityka publiczna to innowacyjny kierunek, który znajduje wspólny mianownik dla zagadnień związanych z działaniami, zmierzającymi do zapewnienia optymalnych warunków życia obywateli oraz wdrażania najlepszych rozwiązań z administracyjnego punktu widzenia.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

Studia w Krakowie na kierunku Administracja i polityka publiczna możesz rozpocząć na tamtejszej Akademii Ignatianum zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Te uczelnie w Krakowiektóre oferują możliwość podjęcia wybranego kierunku niestacjonarnie, dbają o komfort przyszłych studentów i umożliwiają im kształcenie w ramach weekendowych zjazdów, odbywających się zazwyczaj co dwa lub trzy tygodnie.

Nie istnieją takie kierunki studiów w Krakowie, które byłyby uniwersalne w każdym aspekcie związanym z kształceniem. Sam przyznasz, że stworzenie jednej propozycji edukacyjnej, odpowiedniej dla każdego studenta, jest niemożliwe. Dlatego też zanim podejmiesz Administrację i politykę publiczną, zastanów się, czy jest to kierunek dla ciebie. Jeżeli: interesujesz się politycznym aspektem gospodarki, posiadasz dobrze ugruntowane kompetencje interpersonalne, ciekawią cię głównie nauki humanistyczne i społeczne, to najprawdopodobniej Administracja i polityka publiczna w Krakowie okaże się strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj, że biletem wstępu będzie konkurs świadectw, na którym główną rolę odgrywają następujące przedmioty: matematyka, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

 

Program studiów i przedmioty

Głównym celem powstania kierunku Administracja i polityka społeczna jest odpowiedź na szerokie zainteresowanie świeżo upieczonych maturzystów szeroko pojętymi zagadnieniami prawnymi, gospodarczymi, ekonomicznymi, a także społecznymi. Wybierając tej kierunek studiów zyskasz pewność uzyskania wszechstronnego wykształcenia merytorycznego, popartego cennymi kompetencjami interpersonalnymi. W trakcie nauki prawdopodobnie będziesz mógł wybrać jedną z następujących specjalności:

 • Analityk i koordynator polityk publicznych w administracji,
 • Administracja samorządowa i fundusze europejskie,
 • Administration and Public Policy in the European Union,
 • Zarządzanie kapitałem ludzkim.

Ile trwają studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Studia na kierunku Administracja i  polityka publiczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Administracja i polityka publiczna w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA?

Studenci Administracji i polityki publicznej zgłębiają szeroką wiedzę i umiejętności, które zapewnią im adekwatne przygotowanie do pełnienia różnych ról zawodowych. Jako absolwent bez trudu znajdziesz zatrudnienie w sektorach:

 • administracji samorządowej
 • administracji państwowej
 • pracy na rzecz organizacji pozarządowych, czy użytku publicznego

 

Ponadto będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą lub skupić się na pracy w przedsiębiorstwach, które docenią twoje wykształcenie kierunkowe.

Gdzie studiować na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Ignatianum w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek administracja i polityka publiczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Ignatianum w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Poziom i tryb studiów


Kierunki prawnicze i administracja w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski