Administracja i polityka publiczna - Kraków

Administracja i polityka publiczna - Kraków

Administracja i polityka publiczna - Kraków

Studia w Krakowie

administracja i polityka publiczna

Odkryj kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Administracja i polityka publiczna - studia Kraków 2021| woj. małopolskie

Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Administracja i polityka publiczna - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek administracja i polityka publiczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Studia na kierunku Administracja i polityka publiczna w Krakowie są propozycją prestiżową, gwarantującą każdemu kandydatowi szerokie możliwości kształcenia. Zatem jeżeli myślisz o podjęciu tego kierunku, odpowiednio wcześnie przygotuj się do zdawania egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z następujących przedmiotów: matematyka, język angielski, historia oraz wiedza o społeczeństwie.

Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać, dlatego pamiętaj o bieżącym sprawdzaniu strony internetowej wybranej krakowskiej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Administracja i polityka publiczna w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA?

 

Nie ulega wątpliwości, że polityka publiczna jest niezwykle istotnym elementem sektora publicznego, bez którego rozwój gospodarczy prawdopodobnie byłby znacznie utrudniony, a wręcz niemożliwy. Administracja i polityka publiczna to innowacyjny kierunek, który znajduje wspólny mianownik dla zagadnień związanych z działaniami, zmierzającymi do zapewnienia optymalnych warunków życia obywateli oraz wdrażania najlepszych rozwiązań z administracyjnego punktu widzenia.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

Studia w Krakowie na kierunku Administracja i polityka publiczna możesz rozpocząć na tamtejszej Akademii Ignatianum zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Te uczelnie w Krakowiektóre oferują możliwość podjęcia wybranego kierunku niestacjonarnie, dbają o komfort przyszłych studentów i umożliwiają im kształcenie w ramach weekendowych zjazdów, odbywających się zazwyczaj co dwa lub trzy tygodnie.

Nie istnieją takie kierunki studiów w Krakowie, które byłyby uniwersalne w każdym aspekcie związanym z kształceniem. Sam przyznasz, że stworzenie jednej propozycji edukacyjnej, odpowiedniej dla każdego studenta, jest niemożliwe. Dlatego też zanim podejmiesz Administrację i politykę publiczną, zastanów się, czy jest to kierunek dla ciebie. Jeżeli: interesujesz się politycznym aspektem gospodarki, posiadasz dobrze ugruntowane kompetencje interpersonalne, ciekawią cię głównie nauki humanistyczne i społeczne, to najprawdopodobniej Administracja i polityka publiczna w Krakowie okaże się strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj, że biletem wstępu będzie konkurs świadectw, na którym główną rolę odgrywają następujące przedmioty: matematyka, język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie.

 

Program studiów i przedmioty

Głównym celem powstania kierunku Administracja i polityka społeczna jest odpowiedź na szerokie zainteresowanie świeżo upieczonych maturzystów szeroko pojętymi zagadnieniami prawnymi, gospodarczymi, ekonomicznymi, a także społecznymi. Wybierając tej kierunek studiów zyskasz pewność uzyskania wszechstronnego wykształcenia merytorycznego, popartego cennymi kompetencjami interpersonalnymi. W trakcie nauki prawdopodobnie będziesz mógł wybrać jedną z następujących specjalności:

 • Analityk i koordynator polityk publicznych w administracji,
 • Administracja samorządowa i fundusze europejskie,
 • Administration and Public Policy in the European Union,
 • Zarządzanie kapitałem ludzkim.

Ile trwają studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Studia na kierunku Administracja i  polityka publiczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA?

Studenci Administracji i polityki publicznej zgłębiają szeroką wiedzę i umiejętności, które zapewnią im adekwatne przygotowanie do pełnienia różnych ról zawodowych. Jako absolwent bez trudu znajdziesz zatrudnienie w sektorach:

 • administracji samorządowej
 • administracji państwowej
 • pracy na rzecz organizacji pozarządowych, czy użytku publicznego

 

Ponadto będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą lub skupić się na pracy w przedsiębiorstwach, które docenią twoje wykształcenie kierunkowe.

Gdzie studiować na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja i polityka publiczna w Krakowie

 • Akademia Ignatianum w Krakowie

 

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku administracja i polityka publiczna w Krakowie?

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

ADMINISTRACJA I POLITYKA PUBLICZNA - ważne informacje

administracja i polityka publiczna studia

studia prawnicze i administracja w Krakowie

studia prawnicze i administracja w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki prawnicze i administracja w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Komentarze (0)