Prawo nowych technologii - Łódź

Prawo nowych technologii - Łódź

Prawo nowych technologii - Łódź

14.04.2025

Prawo nowych technologii studia Łódź | woj. łódzkie

Studia na kierunku prawo nowych technologii to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć niestacjonarnie.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Łodzi na kierunku prawo nowych technologii przeznaczona jest dla absolwentów studiów I stopnia prawa oraz nauk pokrewnych. W ramach prowadzonego naboru weryfikowana jest ocena uzyskana na dyplomie oraz za cały tok kształcenia.

 * Uczelnie mają określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO NOWYCH TECHNOLOGII?

Studia na kierunku prawo nowych technologii obejmują program kształcenia, który jest nastawiony na praktyczne zagadnienia w zakresie regulacji prawnych na rynku innowacji. Treści programowe oscylują głównie wokół tematyki prawa oraz metod jego zastosowania. Słuchacze zapoznają się także z aktualnymi tendencjami i potrzebami zmian w zakresie prawa.

Uczelnie w Łodzi w ramach układania programu zajęć, współpracowały z prawnikami-praktykami pracującymi w branży IT oraz przedstawicielami nauk. Dzięki temu poruszane treści są aktualne i dopasowane do wymagań pracodawców.

W ramach przedmiotów wykładowcy kładą duży nacisk na nauczanie poprzez analizowanie rzeczywistych przypadków z rozbudowanej praktyki wykładów. Wdrażają także wspólną pracę w ramach różnych warsztatów.

Przedmiotem badań w ramach kształcenia są zagadnienia związane z własnością intelektualną oraz ochroną technologii, handlu elektronicznego czy ochroną konsumentów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo nowych technologii możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku prawo nowych technologii kształcą absolwentów, którzy wyróżniają wiedzą w zakresie obsługi projektów IT. Znają także wyzwania prawne i zmiany legislacyjne dotyczące nowych technologii.

Potrafią sporządzać i negocjować umowy IT – w tym również umowy na wdrożenie, utrzymanie czy rozwój systemów informatycznych. Kierunki studiów w Łodzi, do których należy prawo nowych technologii, przygotowują także absolwentów do samodzielnego sporządzania umów przenoszących majątkowe prawa autorskie.

Absolwent wykazuje się również znajomością zasad licencjonowania oprogramowania przez dużych dostawców. Zna też najczęstsze „pułapki” wynikające ze standardowych wzorów umów licencyjnych.

Wie, jakie są wymagania prawne odnośnie platform internetowych oraz e-usług. Samodzielnie przygotowuje oraz weryfikuje ich regulamin. Ma znajomość wyzwań prawnych FinTech oraz prawnych aspektów płatności elektronicznych.

Zna techniczne, biznesowe i prawne aspekty związane z tworzeniem oraz wykorzystywaniem systemów sztucznej inteligencji. Absolwent poza kwestiami prawnymi, zna również podstawowe techniczne aspekty związane z usługami i projektami IT.

Potrafi wykorzystywać w praktyce narzędzie Legal Tech w pracy prawnika. W ramach kształcenia uczestnicy mogą zapoznać się ze źródłami i zasadami obowiązującego prawa oraz krajowego i unijnego orzecznictwa – sądów powszechnych oraz Sądu Najwyższego.

Kształcenie umożliwia również uczestnikom zapoznanie się ze standardami audytu danych osobowych, form prawnych różnych projektów naukowych czy możliwością tworzenia spółek start-up.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO NOWYCH TECHNOLOGII?

Studia na kierunku prawo nowych technologii trwają 2 lata (studia magisterskie).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO NOWYCH TECHNOLOGII

Studia realizowane w ramach kierunku prawo nowych technologii przekazują uczestnikom wiedzę na temat prawnych uwarunkowań handlu elektronicznego oraz zasady poprawnego marketingu. W efekcie absolwenci są przygotowani do zawierania kontraktów w zakresie informatyki i telekomunikacji – w szczególności związanych z zakupami software i hardware, wsparciem, maintenance, własnością intelektualną czy zamówieniami publicznymi.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku prawo nowych technologii

  • menedżerowie przedsiębiorstw,
  • radcy prawni,
  • prawnicy,
  • prawnicy wewnętrzni w przedsiębiorstwach informatycznych i technologicznych.

Studia na kierunku prawo nowych technologii opierają się na analizie aktualnych problemów prawnych w zakresie nowoczesnych technologii. Kształcenie przygotowuje więc absolwentów do podjęcia pracy zawodowej w tym zakresie, spełniając bieżące wymagania prawa.

Komentarze (0)