Dietetyka i psychologia zdrowia - studia podyplomowe w Lublinie

Dietetyka i psychologia zdrowia - studia podyplomowe w Lublinie

Dietetyka i psychologia zdrowia - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Dietetyka i psychologia zdrowia - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Dietetyka i psychologia zdrowia to studia podyplomowe w Lublinie, w ramach których studenci uczą się na temat diagnozowania czy wspomagania w leczeniu chorób związanych z nieodpowiednim odżywianiem – otyłość, miażdżyca czy anoreksja. Absolwenci wiedzą również, w jaki sposób wspierać odpowiednie zachowania, których celem jest umożliwienie pacjentom powrotu do zdrowia psychicznego i fizycznego.

Studia adresowane są do osób, które interesują się tematyką dietetyki i psychologii zdrowia. Absolwenci zyskują kompleksowe przygotowanie do podjęcia pracy w roli m.in. dietetyków, terapeutów.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek dietetyka i psychologia zdrowia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Lublinie na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia to propozycja dla osób zainteresowanych taką tematyką. Kandydatem może być w szczególności dietetyk, technolog żywności, psycholog i psychoterapeuta, lekarz, pielęgniarka czy nauczyciel pragnący poszerzyć swoje umiejętności w zakresie dietetyki oraz psychologii.

W trakcie procesu kwalifikacji wymagane jest dostarczenie dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych – z dowolnej ścieżki kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA I PSYCHOLOGIA ZDROWIA?

Studia na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia stanowią połączenie nauk z zakresu psychologii, o zdrowiu oraz pedagogiki. Praktycy zawodowi oraz wykładowcy skupiają się przede wszystkim na omawianiu relacji między żywieniem a utrzymywaniem zdrowia psychicznego na odpowiednim poziomie.

Studenci zapoznają się z rolą i znaczeniem diety, a także jej wpływem na samopoczucie czy emocje. W siatce kształcenia uwzględniono przedmioty z zakresu anatomii i fizjologii żywienia człowieka, podstaw żywienia, aktywności fizycznej jako elementu profilaktyki i terapii czy żywienia w poszczególnych okresach życia.

Kształcenie ma formę eksternistyczną i jest wspomagane zajęciami online poprzez specjalną platformę do e-learningu. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i praktycy, którzy na co dzień współpracują z pacjentami w trakcie realizowania różnych działań dietetycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia mają obszerny zakres wiedzy na temat chorób obejmujących skutki niewłaściwego odżywiania. Znają również przyczyny zmian zachowań zdrowotnych w zakresie chorób dieto-zależnych i fizjologicznych.

Dodatkowo wykazują się umiejętnościami motywowania podopiecznych do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Potrafią oddziaływać na pacjentów, wspomagając zmianę sposobu żywienia. Przygotowują programy edukacyjne i diety dla wielu grup populacji.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA I PSYCHOLOGIA ZDROWIA?

Studia na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA I PSYCHOLOGIA ZDROWIA

Absolwenci tego kierunku mają obszerną wiedzę i umiejętności, dzięki którym podejmą pracę w zakresie wspomagania zdrowia podopiecznych. Program zajęć świetnie wpisuje się w oczekiwania i wymagania dietetyków, psychologów czy lekarzy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia

  • poradnia związana ze wspomaganiem żywienia,
  • gabinet dietetyczny,
  • gabinet psychologiczny,
  • dom opieki społecznej,
  • szpital,
  • zakład gastronomiczny,
  • firma cateringowa.

Studia prowadzone na kierunku dietetyka i psychologia zdrowia obejmują rozbudowaną siatkę dydaktyczną, której celem jest wykształcenie absolwentów rozumiejących znaczenie i wpływ diety na zdrowie pacjenta. W siatce zajęć uwzględniono zagadnienia, dzięki którym absolwent bez trudu odnajdzie się na wymagającym rynku pracy.

Komentarze (0)